Daugiau negu prieš trejus metus publikuotas tuometinės Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos narės Audronės Nugaraitės straipsnis apie žiniasklaidos pliuralizmą, konkurenciją ir koncentraciją šiandien ne mažiau aktualus.
Socialinių mokslų daktarė A. Nugaraitė rašo apie žiniasklaidos nešališkumo svarbą bei pateikia principų, lemiančių nešališkumą ir jo išlaikymą; kalba apie tai, kaip žiniasklaida sudaro informacijos pasirinkimo galimybių ir kaip jos formuoja visuomenės nuomonę.
Įdomu tai, kad dr. A. Nugaraitė jau prieš trejus metus rašė apie visuomenės dėmesingumą tam, ką viešina ir aptaria žiniasklaidos priemonių atstovai. Dabar šį teiginį kiekvienas sau gali pagrįsti akivaizdžiais pavyzdžiais, kurių apstu tradicinėje spaudoje, internetinėje žiniasklaidoje, televizijoje ir net radijuje: į ką žvelgia žiniasklaida, į tą patį žvelgia ir visuomenė.
Sugretinus faktus apie visuomenės pasitikėjimą žiniasklaida ir apie žiniasklaidos verslo manipuliacijas, kiekvienam aktualiu terminu turi tapti dr. A. Nugaraitės žodžiai „informacija tampa preke“.
Nemaža mūsų sampratos apie tikrovę dalis susijusi su žiniasklaidos priemonių pranešimais. Informacija apie įvykius ar asmenybes tik tada tampa visuotiniu įvykiu, kai ji yra pranešami per radiją, televiziją, internetą ar išspausdinama laikraštyje.
Padėdama suvokti aplink mus esančią realybę žiniasklaida ne tik socializuoja asmenybę, bet ir yra svarbi visuomenės psichologinio reguliavimo dalis, nes atlieka įtampos mažinimo ir pramoginę funkciją.
Dr. Audronė Nugaraitė










*Tata|2010-10-30 13:38
Nuoroda
Homo erectus|2010-10-30 15:48
neturime vidutinio sluoksnio piliečių reiškia, neturim ir vidutinių žurnalistų o tai yra prielaida, kad žurnalistai arba nepasiekia teisybės, arba jų "teisybė" yra nuperkama.
Nuoroda
Jūratė A.|2010-10-30 21:12
Manau, kad daugelio žurnalistikos teoretikų pritartų dr. A. Nugaraitės mintims, vadinasi, "linčiuoti" reikia tik šio mokslo (ar amato) praktikus. Sakysite, jog jie kukuoja ant verslo šakos ir šios nukirsti neįmanoma? Gerai, o kodėl duonos ar vaisvandenių gamyklų produkcijos kokybę galima kontroliuoti, o štai žiniasklaidos "šedevrų" - ne (arba tik gana retais atvejais "išgąsdinant" jos atstovus juokingomis baudomis)?
Nuoroda
Fredis*|2010-10-31 07:34
Prisimenu Juditos straipsnį, kuriame rašė, jog nebesustabdomai po liūčių ir kitokių audrelių slenka Gedimino kalno šlaitai. Kaip mes visi sunerimome ir puolėme teikti siūlymus kaip sustabdyti grunto erozijos procesus! Judita siūlė tuo metu vykusio grožio konkurso dalyvėms savo minkštais ir švelniais delniukais prilaikyti žemės grumstelius, kad jie nesiristų žemyn.
Nuoroda