2015 m. rugpjūčio 03 d., Pirmadienis

Mini tyrimai

Antibiotikai ir alkoholis: mitai ir tikrovė

2010 m. birželio 29 d., Antradienis
Alkoholis ir vaistai

Dauguma dažniausiai vartojamų antibiotikų arba visai neturi jokių sąveikų su alkoholiu, arba šios sąveikos yra gana švelnios

Visada „tvarkingai” nustodavau vartoti alkoholį, jei liga priversdavo griebtis antibiotikų. Jau nuo vaikystės, ne sykį buvau girdėjęs apie šių dviejų „blogybių” nesuderinamumą.

Kažkodėl visi ekspertai be išimties šiuo klausimu teigė vieną iš dviejų (arba net abu kartu) faktų: 1. Jei antibiotikai vartojami su alkoholiu, jie patampa neveiklūs. 2. Antibiotikai, vartojami kartu su alkoholiu, labai kenkia organizmui, ar net yra mirtini! Baisu, ar ne? Prisiklausius tokiu baisybių, žinoma, niekada net nekildavo noras ką nors panašaus pabandyti. Taigi, visada buvau labai „tvarkingas“…

Dilema iškilo praėjusį penktadienį, mat sutikau padėti organizuojant šventę sūnaus mokykloje, ir buvau paskirtas alaus „pilstytoju”! Kadangi esu užkietėjęs alaus mėgėjas, jį pilstyti kitiems ir pačiam neparagauti man pasirodė baisus mazochizmas. Ypač, kai „pilstytojui” jo paragauti buvo galima nemokamai… Tačiau iškilo šiokia tokia problemėlė: sirgau angina ir, nors jau jaučiausi pakankamai neblogai, vartojau doksocikliną. Štai tada, man ir kilo idėja pasirausti po biomedicininę literaturą bei išsiaiškinti, kokie gi pavojai manęs tyko, jei išgersiu alaus vis dar vartodamas doksocikliną?..

Rezultatai nustebino! „Baubai” buvo netikri! Dauguma dažniausiai vartojamų antibiotikų arba visai neturi jokių sąveikų su alkoholiu, arba šios sąveikos yra gana švelnios ir tikrai neturės mano sveikatai jokių ilgalaikių pasekmių. Juolab, kad nesiruošiau „pabaliavoti” iš peties, o galvojau tik apie keletą stiklinių alaus…

Taigi, pasidalinsiu savo naujomis žiniomis apie dažniausiai vartojamus antibiotikus bei jų sąveiką su alkoholiu.

Tetraciklinų grupė

Doksociklinas (Doxycycline): alkoholio vartojimas neuždraustas, tik nerekomenduojamas. Alkoholis pats neturi jokio efekto, tačiau klinikinė studija parodė, kad alkoholikų organizmas šalino doksocikliną greičiau (pusę dozės pašalino per 10,5 val.) nei kontrolinių pacientų (per 14,7 valandas) [1]. Beje, tai tik įrodo, kad alkoholikai turi šią savybę jau nepriklausomai nuo to ar jie vartoja alkoholį kartu su doksociklinu, ar ne. Kaip bebūtų, alkoholikams reikėtų dvigubinti doksociklino dozę…

Tetraciklinas (Tetraycycline): tai pat neturi jokios pavojingos sąveikos su alkoholiu. Klinikinė studija parodė, kad jei tetraciklinas yra išgeriamas kartu su alkoholiu, padidėja jo pasisavinimas bei pailgėja veikimo laikas [2]. Taigi, šiuo atveju, būtų galima net mažiau tetraciklino išgerti, jei geriame su alkoholiu.

Makrolidų grupė

Eritromicinas (Erythromycin): pagreitina alkoholio įsisavinimą (absorbavimą) plonajame žarnyne [3]. Kita vertus, alkoholis sulėtina eritromicino absorbavimą [4]. Štai ir visos problemos…

Penicilinų grupė

Ampicilinas (Ampicillin). Alkoholio vartojimas kartu su ampicilinu gali sudirginti jūsų skrandį! Todėl alkoholį vartokite saikingai! Galiu pasiūlyti išgerti ampicilino, šiek tiek palaukti, pavalgyti, o tik tada vartoti alkoholį. Manau, skrandžio problemų nebus. Beje, ledžiamo ampicilino atveju, ši problema atkrenta.

Penicilinas (Penicillin). Panaši istorija kaip ir su ampicilinu. Penicilinas trikdo skrandžio veiklą, tą patį daro ir alkoholis, todėl siūloma vengti juos vartoti kartu. Beje, tiek penicilino, tiek alkoholio šalutinis poveikis yra viduriavimas, todėl, jei vartosite kartu, faktiškai nežinosite, nuo ko tas efektas yra.

Amoksicilinas (Amoxycillin). Be virškinimo efektų, panašių į kitų penicilino grupės narių atvejus, kitų problemų nepastebėta. Tiesa, buvo atlikti klinikiniai tyrimai, kurie parodė, kad alkoholis šiek tiek paveikia amoksicilino pasisavinimo greitį, bet ne kiekį [5].

Žinoma, čia pateikti ne visi antibiotikai, o tik dažniausiai naudojami klinikinėje praktikoje. Beje, nerašiau jų komercinių pavadinimų, nes tai – beprasmiška: visada galite pažiūrėti, kas yra veiklioji medžiaga, kuri dažniausiai ir bus viena iš mano aprašytų.

Daugelis kitų antibiotikų, priklausančių vienai iš trijų mano paminėtų grupių, veikia panašiai į kitus tos šeimos narius. Žinoma, yra ir kitokių antibiotikų, todėl geriausias patarimas visada skaityti vartojimo instrukciją! Jei joje bus parašyta alkoholiui „griežtai ne!”, jokiu budu jo nevartokite!

Ir pabaigai, keletas antibiotikų, kurių jokiu būdu negalima vartoti su alkoholiu: Quinacrine (Atabrine), Furazolidone (Furoxone), Metronidazole, Tinidazole (Griseofulvin (Grisactin), Cefoperazone, Cefmenoxime, Cephamandole, Co-trimoxazole, Metronidazole, Ketoconazole, Latamoxef, Latamoxef ir Tinidazole.

Literatūra:

1. Effect of alcoholic beverages on the pharmacokinetics of doxycycline in man. Mattila MJ, Laisi U, Linnoila M, Salonen R. Acta Pharmacol Toxicol (Copenh). 1982 May;50(5):370-3.
2. Influence of ethanol ingestion on tetracycline kinetics. Seitz C, Garcia P, Arancibia A. Int J Clin Pharmacol Ther. 1995 Aug;33(8):462-4.
3. Edelbroek MA, Horowitz M, Wishart JM, Akkermans LM. Effects of erythromycin on gastric emptying, alcohol absorption and small intestinal transit in normal subjects. J Nucl Med. 1993 Apr;34(4):582-8.
4. Influence of alcohol consumption on erythromycin ethylsuccinate kinetics. Morasso MI, Chávez J, Gai MN, Arancibia A. Int J Clin Pharmacol Ther Toxicol. 1990 Oct;28(10):426-9.
5. Amoxicillin kinetics and ethanol ingestion. Morasso MI, Hip A, Márquez M, González C, Arancibia A. Int J Clin Pharmacol Ther Toxicol. 1988 Sep;26(9):428-31.
Griežtai draudžiama informaciją kopijuoti, dauginti, platinti, republikuoti, panaudoti interneto svetainėse arba kitose informavimo priemonėse be raštiško VšĮ „Žurnalistika kitaip“ sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.zurnalistika-kitaip.lt kaip šaltinį su aktyvia nuoroda. Visas leidinio turinys yra apsaugotas anti-plagijavimo sistema COPYSCAPE.
Žurnalistika kitaip
Komentarų skaičius: 56

z-analitikas|2010-06-29 04:53

Guide for drunkard. :)

Toks didelis berniukas ir angina serga, reikėjo vaikystėje su peiliuku čikt ir dabar nebūtų anginos.
Kokia velniava ten pas jus užsieny anginą gydyti doksociklinais. Gal ir nieko skirti stipriausius antibiotikus anginos gydymui. Asmeniškai aš savo sūnų ir dukrą su homeopatija ir čiobrelių arbata kuo puikiausiai nuo anginos išgydau. Antibiotikai ir dar alkoholis yra mirtinas mišinys, kuris kerta per organizmą ir imuninę sistemą. Ką dar kalbėti apie rūgštingumo padidinimą organizme.
Tai kad, mielas Jonux, nevartok nei alkoholio nei antibiotikų, sveikesnis būsi.

51.8|2010-06-29 05:51

O, diversija! Chi
Jau matau užrašą ant antibiotikų pakuotės "Vaistus gerti valgio metu, užgeriant didele stikline alkoholio." Chi
Vaikai, taip nedarykit, kaip Jonukas daro. :D Chi

Jonux|2010-06-29 06:43

Angina anginai nelygu... virusine galima isgydyti arbatomis, bakterinei reikia antibiotiku...

Pjauti reikia nebent jeigu chroniska angina, o be reikalo nieko pjaustyt nerikia, nei tonzilu, nei apendikso...

*Tata|2010-06-29 07:19

Vyručiai,

geriausias vaistas nuo visų ligų, tame tarpe ir anginų, o kartu ir antibiotikas yra dzūkiškas stumbražolinės antpiliukas. Patikėkit, mane angina paskutinį kartą kamavo prieš 45 metus :D. O jeigu rimtai, tai visos jūsų anginos ir kitos bėdos, tai XXI amžiaus rykštė. Ir teisingai darai. mielas Z-analitike, kad kitiems patari anginas su peiliuku šmiaukšt, o savo vaikus homeopatija gydai. Juk savo vaiką pjaustyti būtų gaila, kaip ir aš savojo kai reikėjo nesupjausčiau :D. Ir dar manau, kad norint nepasigauti virusinę anginą, nereikia į gražias panas spoksoti išsižiojus, tada ir virusų į burną neprilys. O jeigu prilys per kitą galą, tai jau bus hemarojus, o kas baisiau, aš nežinau. Čia jau nustatyti gali tik didysis chemikalų ekspertas (o gal ir gydymo kursą paskirti) mielas 51.8 chi. Giliai kvėpuokit, nesirkit.

kodel|2010-06-29 07:33

kodel tureciau tiketi siuo zmogum kai visa medicina ir farmacija irodineja priesingai, cia toks bandymas atkreipti i save demesi?
Kodel apie tai nekalba daugiau mokslininku, jei alkoholio ir vaistu misinys nekenkia zmogui?
as pasilieku prie minties, kad vaistai ir alkoholis yra blogai.

z-analitikas|2010-06-29 08:54

Aha, reikia antibiotikų, kurgi ne.
Šėrė daktarai tais antibiotikais visus iš eilės kaip kokie veterinarai karves. Nueini su sloga, prirašo vaistų kaip kokiam gyvuliui. Nei vienų negeri ir kuo puikiausiai pasveiksti, vieša paslaptis, kad daktarai gauna procentėlį nuo išrašytų vaistų, tai ir švaistosi receptais su antibiotikais ir visu kitu šlamštu. Farmacinis bizniukas gerais įsuktas. dar pridėkime faktų, kad mokamose klinikose bando iš tavęs išpešti maximumą, numelžti kaip kokią stimpančią, ligotą karvę, kuri jau pieno nebeduoda, bet vistiek maigomi jos speniai. Gydo nuo ko reikia ir ko nereikia. O valdiškose klinikose mėnesį eilėse stovėsi, nors ir prie mirties būsi, o atėjęs dar sėdėsi, kol gydytojas pusę valandos su sesute kavutę gers ir nekaltai flirtuos.

Organizmo imuninė sistema kuo puikiausiai susitvarko ir su bakterijomis, patikrinta ant savęs ir šeimos. Aišku, ne su visomis, bet su tokiomis kaip anginos ten su visokiais kokais, streptokokais ir panašiai turėtų kuo puikiausiai padėti. Patikrinta ant savęs bei šeimos narių. Antibiotikai žudo imuninę sistemą taip pat gerai kaip ir bakterijas. Nors paskutiniu metu net antibiotikai nebepadeda, bakterijų atsparumas toks didelis, panašiai į kapitalistų stožieviškumą. Natūralus imunitetas jau nuo vaikystės yra žudomas antibiotikais, todėl visi ligoti ir vaikšto, net antibiotikai nepadeda. Dar daktarai stebisi kaip taip antibiotikai nebepadeda, reikia daugiau stipresnių brangesnių naujos kartos.

*Tata|2010-06-29 08:55

Ach "kodėl, kodėl",

Kažkada, kai kas (tikriausiai mokslininkai "n" metų atgal) įrodinėjo, kad Penicilinas yra vaistas nuo visų ligų, o dabar vargsta Antipeniciliną išradinėdami.
Patikėk, neįasmenintas kolega, kad geriausiai gydo ir tonusą kelia tai, ko organizmas, kurio apvalkale Tamsta tūnai, nori. Man labai tinka ir patinka tai, kas nesvietiškai aštru, kartu ( pelynai, salierai ir t.t.), medaus, kaip koks Vinipuchas per metus 25 kilogramus suėdu, arbatžolytes: melisą, pipirmėtes, raudonėlį, salvijas, ramunėles, ežiuolę, ir dar daug kitų, auginu savo darželyje, taigi, būdamas jau pensijinio amžiaus, jokia chemija nesinaudoju. Tikiuosi ir numirti, būdamas sveikas.:D O mokslininkų rašliava reikia tikėti, nes jeigu niekas netikės, tai už ką jiems algas mokės ?:D.

Jonux|2010-06-29 09:47

"kai visa medicina ir farmacija irodineja priesingai"... katik pacitavau, ka medicina ir farmacija irodineja... be to galite paskaityti instrukscijas idetas i siu vaistu pakuotes. Jei rasite, kad draudziama vartoti alkoholi, nuskanuonit ir nusiuskit Juratei ;)

Jonux|2010-06-29 09:58

O kodel "melisa, pipirmete, raudonelis, salvijas, ramuneles, eziuole" yra naturalus produktai, o Penicillium chrysogenum jau kazkodel nebenaturalus... idomu, kas cia ta "naturaluma" legalizuoja? :D

*Tata|2010-06-29 10:18

Mielas mokslininke,

oponuoji dėl oponavimo,,,, Net ir garsusis chemikas 51.8 chi apie melisos ir penicilino natūralumą nešneka. Juo labiau aš, technokratas tik garsiai pamąsčiau apie peniciliną ir antipeniciliną ir jokių minčių iš ko jie gaunami, o jau Tamsta: įrodyk, legalizuok... Va Tamsta įrodyk, kad :masė nėra kūno inertiškumo matas, tada galėsi Tatai "oponuoti" chi......

Jonux|2010-06-29 10:40

vienitelis antipenicilinas, kuris yra man zinomas tai anti-penicilino antikunai :D Jie gali sukelti alergija penicilinui...

to kodel: va dar vienas nori "atkreipti i save demesi":

"A widespread myth holds that you shouldn't drink alcohol while taking antibiotics, but in fact, drinking doesn't lessen the effects of the drugs. However, alcohol can lower your general energy and delay your recovery so it is best to minimize drinking until you've finished the prescribed course of antibiotic treatment." - Andrew Weil, M.D.

http://www.drweil.com/drw/u/QAA326593/do-alcohol-and-antibiotics-mix.html

O bekeikiantiems antibiotikus pasakysiu tik tiek, jei kada susirgsite plauciu uzdegimu (ypac jei ji sukels staphyllococcus aureus) gydykites ramunelemis... as ju ir ant jusu kapo atnesiu... ;)

leonas|2010-06-29 12:24

Niekados nebuvo tiesaus vaistų ir alkoholio kenksmingumo deklaravimo. Medikų pareiga potencialiems pacientams pasakyti apie galimus pavojus, o alkoholis ir vienas gali sukelti nemažai jų, todėl žmonės daugiau natūraliai susiformulavo teiginį apie alkoholio ir vaistų nesuderinamumą.
Po tokių rašinių visuomenė gali suprasti tai kaip leidimą gerti vieną su kitu ir tai sukeltų neigiamų reiškinių, todėl aš pritariu bailiam pasisakymui apie alko ir vaistų vengimą abiejų kartu, o jei galima tai jau bent po vieną.

z-analitikas|2010-06-29 12:25

Anot mokslų daktaro Vytauto Stonkaus Iš prigimties mums duota labai stipri imuninė sistema, tačiau daugelis šiuolaikinių gydymų būdų ją visiškai sunaikina.
http://www.delfi.lt/news/daily/Health/vstonkus-zmoniu-sveikata-prasteja-del-pasalinio-vaistu-poveikio.d?id=28961947

Jonux|2010-06-29 12:56

"Medikų pareiga potencialiems pacientams pasakyti apie galimus pavojus, o alkoholis ir vienas gali sukelti nemažai jų..."

Butent! Situ straipsniu as jokiu budu nepropaguoju nesaikingo alkoholio vartojimo! Nes alkoholis pats sukelia kruvas problemu!

Beje rukymas yra zymiai didesnis nuodas nei alkoholis sudetas su visais antibiotikais, kuriuos as cia aprasiau, bet 90% rukaliu perskaite sita mano fraze numos ranka ir toliau rukys...

51.8|2010-06-29 13:08

Dūdas paleido. Chi
Man pavyzdžiui įdomiau apie relanium ir alkoholio sąveiką. Dvigubai geriau ramina ar kas. Chi
Jonai, užsisakau tavo tekstą šia tema. OK? Duok penkis, aš irgi visai noriu alaus pilstytojo pareigų. Chi

Jonux|2010-06-29 13:40

as tikejaus, kad dudas dar labiau palies... :D Tikejaus daugiau tokiu komentu, kaip is "kodel"... :D

Diazepam (relanium buvusioj CCCP, valium vakaruose) yra vienas is populiariausiu benzodiazepinu... Tai vienas efektyviausiu vaistu gydant alkoholio abstinencija (kai nutraukiama greitai). Mat alkoholis ir benzodiazepinai veikia per tuos pacius receptorius...

Is kitos puses, vartojant juos kartu abieju efektas sustiprinamas, kas gali privesti prie labai liudnu pasekmiu... kaip rasoma: "diazepamas yra populiarus raminantis del to, kad mirtys nuo jo perdozavimo yra gana retos, nebent jei nauodjamas su dideliais kiekias kitus depreseantu, pvz. alkoholiu"...

kazkaip nelabai optimistikai skamba, ka? ;)

Jonux|2010-06-29 13:46

beje, jei domina apsisvaiginimas rekomenduoju:

http://www.erowid.org/library/books_online/pihkal/pihkal.shtml


:DDDDD

*Tata|2010-06-29 14:19

Jonux, greit sulaikai ryšį su Tata (bent jau telefonu, kai skambinu atsiliepk)

Jonux|2010-06-29 14:28

ok, skambink dar, telefonas buvo spintelej :D

z-analitikas|2010-06-29 15:14

mieli vyriokai, galvoju kažką reikia daryti šioje diskusijoje, moteriškių trūksta :)
Nors nieko nuostabaus aš vis stebiuosi ir purkštauju, kad fėjos nediskutuoja su mumis, berods moksiškai įrodyta, kad moteriškės yra mažai komunikabilios butybės. Turiu omenyje diskusijos srityje. Šiaip dažniausiai buityje tai jų neužkimši, visas ausis išzyzia, kokius gražius batelius matė akropolyje ir nesvarbu, kad spintoje dešimt porų tokių pat batelių mėtosi :)

Jonux|2010-06-30 06:54

tikrai keista... nei traktoriste pasisake... nei Inga mane nejatzriu alkoholiku isvadino :D

Inga*|2010-06-30 08:41

Dar ko, pamanykite ir taip visiem aisku, kad jonas pats prisipazino kad alaus pilstytoju sumaste padirbeti pas sunu mokykloje. Kazkokia nesamone mokykloje alaus pilstytojas. Girtuokliavimas skatinamas mokykloje, geda Jonui turetu buti, geriau ten limonada pilstytum koki rusiska va pavyzdziui Buratinas. As pykstu ant Jurates dar plius. Jurate, kaip Jono girtuokliavimo tyrimus tai publikuoji, o mano parasytus rasinukus nenori publikuoti.

Jonux|2010-06-30 09:34

Inga, mokyklos sventeje alus buvo SUAUGUSIEMS.... Beje, zinai, kuo mano vaikai nuo taves skiriasi? Ogi jie gerbia suaugusius ir i ju pokalbius nesikisa ;)

Zaneta|2010-07-01 03:39

super, jonux! ;)

Zaneta|2010-07-01 03:51

tik dabar perskaiciau visus kitus komentarus... Moteriskiu truksta??? Gal todel, kad jos dirba, namus/uki tvarko ir dar vaikus priziuri... Cia iskaitomi vaikai - "dideli berniukai", kurie turi laiko cia akyviai komentuoti ;)

Jonux|2010-07-01 06:54

Zaneta:

"Because I'm a man, and this is, after all, the
year 2010, I will share equally in the housework.
You just do the laundry, the cooking, the cleaning,
the vacuuming, and the dishes, and I'll do the
rest.... like wandering around in the garden
with a beer in my hand, wondering what to do."

:D

Inga*|2010-07-01 09:02

Nors kazkas cia protingai pakomentavo. Palaikau zaneta visu 100%. Su tais vyrais vien vargas. zinote blogiau uz mazus vaikus. Jems tik alaus buteliuka duokite kaip kokia soskyte. Isijungia televizija koki krepsini ar futbola ir ciulpa, ciulpa ta savo aluti kaip kudykis pienuka.Vietoje vyro geriau koki kaciuka priglausti benami, zinote bus maziau vargo

Jonux|2010-07-01 10:18

Inga, taip kaip tu dazniausiai senmerges sneka, o ne nepilnametes ;)

milka|2010-07-01 20:41

Kam kalbama apie tai, kas visuotinai vengiama. Priimta bendra tvarka apie alkoholi ir vaistus del gilaus isisamoninimo ir pats autorius raso apie supratima is vaikystes. Tam ir reikia tokiu baimiu, nes be baimiu zmogus gyventu tik pirmus metus.
Nematau prasmes tokiu kalbu.

Jonux|2010-07-02 06:51

Milka... su dideliu "optimizmu" galima pasakyti, kad ni4ekas neturi prasmes... gabut Juratei net nereikejo sito puslapio kurt... kokia gi to prasme?...

Jonux|2010-07-08 22:02

gaila, kad sito mano straipsnio necituoja ISI pripazinti zurnalai :D

aiwa|2010-08-14 16:58

Kam iš vis vartoti tą velnio išmislą. Tai juk ne duona ir ne vanduo be kurių neapsieisi. Jei jau neapsieini be to tai liga. Ir aš ilgai nežinojau kad alkoholis ir antibiotikai vienas kitam nemaišo. O kai sužinojau tai nuliūdau nes dabar jau artimiesiems nepasiteisinsi kad geri vaistus. Teko susipykti su visais megėjais per prievartą brukti alkoholį.

Vycka|2010-12-17 18:09

Aha, kam vartoti tą velnio išmislą antibiotikus :))) pusę ligų galima išgydyti alkoholiu ;)

Gitana|2011-02-08 17:37

As manau, kad gerai, kad antibiotikai ir alkoholis labai nesaveikauja, dekoju Jonux kad tai suzinojau, nes atsisakyti vyno taures per pietus, o brendziuko taureles pries miega-tiesiog neimanoma!
Gitana:)

Alperdas|2011-02-17 15:06

Va ką aš jum pasakysiu, pajaučiau kad truputi sinusai spaudžia veidą, pasakiau mamai, tai liepė gert kažkoki Hiconcil 3 kartus į dieną. Atejo savaitgalis ir neišvengiamas alus, priliuobiau kaip kiaulė. Na nieko rite atsikėliau žvalutis dar tablėte išgėriau. Atėjo pirmadienis, draugas atbėgo su pusiuku, ką padarysi, parūkėm. Vėl nieko nebuvo, atsigavęs išgėriau tablėtę. Tada laimėjom krepšinio turnyrą... Vėl prisiliuobiau gerai, ta pačią dieną išgėręs paskutinę tablėtę. Ir dar kažkurią dieną skarbą buvau išgėręs. Viskas baigėsi sinusų išgyjimu (ir be vaistų būčiau pasveikęs, nepirmas kartas, mama..) jokių šalūtinių poveikių nepajaučiau, sveikas lyg šioliai.
In your face pharmacy!!

Jonux|2011-02-17 15:14

Zinoma Alperdai, kad nuo Hiconcil nieko nebuvo, ne jis yra ne kas kita, o mano aprasytas Amoksicilinas... taigi geriausiu atveju skrandi sudirgino, bet tikriausiai net nepajutai, pagalvojai "a paxmielas" ;)

Tautvydas|2011-04-13 16:11

Nesąmoningas straipsnis! Nepatyrę nežinosit pasėkmių, o kas jų turėjo, tai tas ir vengia vaistų gėrimo su alkoholiu vienu metu. Patirsit jūs - suprasit, kad tokių klaidų gyvenime nereikia daryti. :)

Jonux|2011-04-14 06:27

niekas ir nerase, kad bet kokius vaistus galima vartoti su alkoholiu. Taciau tuos, kuriuos aprasiau pateikiau argumentus. Samonigas Tautvydai, jei bent vieno is ju aprasyme, kuri rasi siu vaistu dezuteje rasi, kad draudziama naudoti swu alkholiu, nuskanuok, ir idek linka cia...

aaaa|2011-06-07 20:06

tik durniukai issioperuoja anginas, nuo ju isoperavimo prasideda kitos ligos susijusios su gerkle

Jonux|2011-06-08 07:01

tai, is esmes aaaa teisus :D

tamosius|2011-11-18 19:52

ot velnias kaip tik ieskojau info ar galima penktadieni alaus paimti su antibiotikais ir se tau as vartoju metronidazole :(((((((

tomas|2011-12-10 17:44

blyn as ir noriu snd biski klube pasiausti, ir geriu tuos vaistus Doksociklina, tai kaip suprantu negaliu ikalti snapsiuko ...

Jonux|2011-12-11 01:10

gali, tagi pats pirmas aprasytas...

visko vartotojas|2012-01-14 16:41

Bet va ar kepenu nesupjaus toks misinys tai klausimas, nes tiek alkoholis, tiek bijotikai nelabai su kepenimis draugauja, taip kad gaunasi misisys 4x4...

Jonux|2012-01-14 19:11

jei su protu niekas nieko nesupjaus, o jeigu gersi be saiko, net ir antibiotiku nereiks, vien alkoholis kepenis sues... :)

Auste|2012-01-26 11:16

isgelbejote mano gimtadieni :D
Nes ryt mano gimtadienis ,o siandien pradejau vartoti hiconcil'i tai visos kitam forume mane uzsipuole ,kad man ziauru bus rytoj jeigu gersiu,na o cia paskaicius supratau ,kad galiu laisvai atsvest savo gimtadieni :D
Labai labai dekui. Beje geriau nutraukt vaistu gerima rytoj ar toliau gert hiconcil'i jei ta diena gersiu? :)

Jonux|2012-01-27 00:41

Hiconcil yra amoksicilinas... happy Birthday!

Petras|2012-10-04 09:47

Jeigu man rytoi vakarelis ir naudoju antibiotikus Amoksklav ar as galiu vartoti alkoholi ? man ta diena gerti antibiotikus ar ne ?

Jonux|2012-10-04 19:09

amoksiklav sudetine dalis - amoksicilinas, tiagi paskaityk strapsnyje ;)

Di|2012-10-22 16:16

Nu nustebino. Užtikau netyčia straipsniuką ir jei nebūčiau sėdėjus,tai bučiau atsisėdus kur stoviu:)) kokia reklama:)) gerkit vaistus,gerkit alkoholį ir nieko nenutiks:))) man iškilo toks mažas klausimėlis- ar taip knieti išgerti,kad neįmanoma ištverti 5 dienų antibiotikų kurso?:) ar čia tokia "trėba" palakt,kad net sveikata neberūpi? Kas atsitiks,jei penkias dienas negersi? Gal vaidentis pradės? Na jeigu alkoholikai,tai suprantu,bet man,tarkim,tai jokia problema. Antibiotikai patys savaime labai apkrauna kepenis,kartais nuo jų būna šalutinis poveikis-pykinimas,silpnumas,skrandžio skausmai,tai ant viso to dar užpilam alkoholio,kuris taip pat savaime suprantama kenkia kepenim. Tai viso to kokteilis tikrai labai "padeda" sveikatai:)) Šaunuoliai,kitą kartą darykit degtinės ir Doksiciklino kokteilį-ištirpinkit kapsulę degtinėj ir pašli pajiechali:))))) sėkmės:)

blondinė|2012-10-24 13:35

Na ir paikas gi Jūs Di.Ar gi čia apie neiškentimą ar ištvėrimą rašoma.
Tai diskusija apie tai tik,o ne liepimas lakt.
Man ir tai aišku.

as|2012-11-08 12:57

tik pamirso straipsnio autorius viena dalyka. jei geriat antibiotikus, tai geriat ne veltui, o todel, kad jusu organizmas kovoja su liga. organizmas buna nusilpes ir nuo ligos ir nuo antibiotiku, o alkoholis dar labiau damusa imuniteta. todel geriausiu atveju liga uzsites dar ilgiau, o blogiausiu prasides komplikacijos.

aaa|2012-12-16 23:17

nesenai susirgau ir geriau antibijotikus,beveik buvau pasveikes,bet ispuole vakarelis ir paskaites sita straipsni nusprendziau vartoti alchoholi,galiu pasakyti,kad ryte tik skaudejo galva :D

andrius|2013-05-24 17:48

didelis aciu autoriuj,vartoju antibiotikus ir ,,negeriu,, o uz sienos balius vyksta,,,,galvoju ka daryt???kilo mintis interneta atsiverst ir suzinot,galima ar ne...ir radau sita straipsni.ir su ramia sazine einu ikalsiu 100gramu,,,,

Kristina|2014-02-13 10:25

Bet gi reikia atminti, kad antibiotikai su alkoholiu nesuderinami dėl to, kad alkoholis apsunkina organizmo sveikimą. O jau "blaškymasis" dar kažkur po šventes tai išvis su antibiotikais nesuderinama. Nepergyvenkit, jūs tai tikrai nemirsit sumaišę alkoholio su alum - tik nebent nuo alaus (jei jau ir tokiu atveju jo negalit atsisakyt) arba nuo pačių antibiotikų :) Kažkaip atrodo, kad į juos žiūrit kaip į maisto papildus. O dar ir sūnui tokį pavyzdį rodot.

Darka|2014-11-11 20:20

Atsizvelgiant i sita straipsni, susidariau nuomone, kad gert galima betkada.
Palikti komentarą
  1. * - žvaigždute pažymėtus formos laukus užpildyti būtina!A. Macijausko premija
Nmedia 2010

Naujausios temos

Populiariausios temos

Karštos diskusijos

Nauji komentarai

© 2009 - 2015 VšĮ „Žurnalistika kitaip“. Visos teisės saugomos. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką VšĮ „Žurnalistika kitaip“ sutikimą.