2015 m. rugpjūčio 01 d., Šeštadienis

Su šypsena

Politikos atstovų bendravimas socialiniuose tinkluose – savanoriškas leidimasis ant žemės

Parengė Judita Jensen
2010 m. gruodžio 30 d., Ketvirtadienis
Socialinis bendravimas

Jei apie save nekalbėsi pats, apie tave kalbės kiti!

Vakar visuomenė gavo dar vieną skaidraus Prezidentūros darbo siekio įrodymą. Buvo išplatintas pranešimas apie vaizdo įrašų dalijimosi portale „Youtube“ pradėjusį veikti oficialų Prezidentės kanalą. Tai patvirtina, kad Prezidentūra siekia kuo efektyviau išnaudoti visas įmanomas komunikacijos su visuomene priemones: socialiniame tinkle D. Grybauskaitės profilį seka daugiau nei 50 tūkst. tinklapio vartotojų, todėl nenuostabu, kad žinia apie oficialų Prezidentės kanalą „Youtube“ atrado vietos kone visose naujienų skiltyse. Šiuolaikiškas Prezidentūros žingsnis šiuolaikiškai visuomenei?

Tikslus posakis „Jei apie save nekalbėsi pats, apie tave kalbės kiti!”. Kad būtų užbėgta įvykiams už akių, apie save pakalbėti yra linkusi didžioji dalis politikų ir kitų aktyvių visuomenės veikėjų. Vieni „išsidera“ po plotelį regioninėje spaudoje, kiti – žiūrėk, net į didžiuosius šalies dienraščius prisibeldžia. Tik yra viena problema: prisipažinkime, kiek ir kokius dienraščius skaitome? Gerai, jei mūsų darbovietės turtingos ir vieną kitą žurnalistų būrelių kūrinį prenumeruoja – galime nugvelbti nuo administratorės stalo ir pasiskaityti „išpirktus“ plotelius. O ką daryti, jei įmonės neturi lėšų popieriaus prenumeratai? O ką daryti, jei mes neturime net darbovietės? Tačiau internetą dažniausiai turime. Na, o turint internetą neturėti profilio socialiniame tinkle, praktiškai diagnozė.

Štai kur pigiausiais ir efektyviausias kelias į rinkėjų širdis. Nauda apčiuopiama, redagavimo laisvė nesuvaržyta niurnančių filologijos absolvenčių, o ir pati atmosfera gali būti kuriama atsižvelgiant į pačius mažiausius pageidavimus.

Sulindę politikai ir visuomenės veikėjai socialiniuose tinkluose aktyviai bendrauja. Vadinu tai noru „apsimesti eiliniais“. Tie, kurie šį norą prisimena per vėlai, vėliau, žinoma, turi po kelis antrininkus, kadangi laiku neprakalbėję patys, susilaukia kalbančių už juos.

Geriau pagalvojus, turėti antrininką virtualioje erdvėje – ne taip blogai, ypač, jei esi politikas. Tikrasis, nusprendęs pabendrauti „su eiliniais“, gali stengtis įtikti tiems, kas palaiko dešinę, o antrininkui galima leisti užsiimti kairiąja puse. Daugiau fanų – daugiau balsų. O tai dar ir modernu.

Galima spėti, kad kone visos „fotogeniškiausios“ ir plunksnos meistrų labiausiai aprašytos politikų figūros vaikystėje troško tapti žurnalistais, kadangi jie visuomet stengiasi surinkti visą neigiamą informaciją apie oponentus ir ją pateikti savo socialiniuose profiliuose. Operatyvumas – garantuotas. Modernu. Modernus aplinkos kūrimas arba savo partijos interjeras ir eksterjeras.

Šiuolaikiškas ir dar vienas politikos pasaulio veikėjų veiksmas – susirašinėjimas asmeninėmis žinutėmis su virtualiaisiais nepažįstamaisiais. Gal kada rašėte laiškus Kalėdų seneliui tikėdamiesi žaislų ar bent saldainių? Neatrašė? Pabandykite parašyti keliems politikams – jie tikrai atrašys. Išvada – Kalėdų senelis mažiau patikimas sąjungininkas gerovės klausimu.

Modernus tas virtualus bendravimas. Dar visai neseniai užkėlę politikus sėdėti ant Olimpo kalno, dabar galime stebėti, kaip tvarkingai ir noriai socialiniais tinklais jie leidžiasi ant žemės. Modernūs politikai moderniai visuomenei. Ar tai modernumas?
Griežtai draudžiama informaciją kopijuoti, dauginti, platinti, republikuoti, panaudoti interneto svetainėse arba kitose informavimo priemonėse be raštiško VšĮ „Žurnalistika kitaip“ sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.zurnalistika-kitaip.lt kaip šaltinį su aktyvia nuoroda. Visas leidinio turinys yra apsaugotas anti-plagijavimo sistema COPYSCAPE.
Žurnalistika kitaip
Komentarų skaičius: 0
Palikti komentarą
  1. * - žvaigždute pažymėtus formos laukus užpildyti būtina!A. Macijausko premija
Nmedia 2010

Naujausios temos

Populiariausios temos

Karštos diskusijos

Nauji komentarai

© 2009 - 2015 VšĮ „Žurnalistika kitaip“. Visos teisės saugomos. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką VšĮ „Žurnalistika kitaip“ sutikimą.