Kaip apsisaugoti nuo nuospaudų ir kaip juos pašalinti namuose?

Nuospaudai gali būti skausmingi ir nepatogūs, ir gali sukelti diskomfortą bei trukdyti mūsų kasdieniam gyvenimui. Tačiau yra kelios paprastos priemonės, kurios padės jums apsisaugoti nuo nuospaudų ir netgi pašalinti juos namuose.

Apsisaugojimo priemonės

  • Apsaugokite savo kojas nuo trinties. Nuospaudai dažniausiai atsiranda dėl ilgų vaikščiojimų, trinties arba spaudimo. Tam, kad apsisaugotumėte nuo šios problemos, rekomenduojama dėvėti patogius ir tinkamai priderintus batus, uždėti papildomą vidinį padą arba specialų nuospaudų pleistrą. Nuospaudos ir jų šalinimo priemonės.
  • Laiku gydykite įbrėžimus arba pūlingas žaizdeles. Netinkamai gydomi įbrėžimai ar žaizdelės gali tapti vieta, kurioje susidaro nuospaudai. Todėl, jei turite įbrėžimų ar žaizdų, laiku jas užklijuokite nuospaudų pleistrų ar naudokite antiseptinius preparatus.
  • Laiku keiskite kojines ir kojinių medžiagas. Kojuose susikaupia drėgmė, kuri gali sukelti infekciją ir prisidėti prie nuospaudų susidarymo. Todėl, kad apsisaugotumėte nuo šios problemos, rekomenduojama reguliariai keisti kojines ir pasirinkti medžiagas, kurios neleis kojoms susikaupi drėgmei.

NuospaudosNuospaudų šalinimas

  • Druskos vonelės. Druskos vonelės yra efektyvus būdas atsikratyti nuospaudų. Tiesiog ištirpinkite jūros druskos vonelėje ir pamirkinkite nuospaudą į ją maždaug 10-15 minučių. Druska padės atpalaiduoti raumenis ir pašalinti nuospaudą.
  • Alavijo gelis. Alavijo gelis yra puikus natūralus gydymo būdas nuospaudams pašalinti. Tiesiog tepkite alavijo gelį ant nuospaudų ir palikite jį ant odos kelias valandas arba visą naktį. Alavijas turi gijimo ir raminančių savybių, todėl tai padės greičiau pašalinti nuospaudą.
  • Nuospaudų pleistras. Nuospaudų pleistras yra efektyvus būdas pašalinti jau susidariusius nuospaudus. Jis yra pagamintas iš minkštos medžiagos, kuri užklijuojama tiesiog ant nuospaudų. Pleistras yra taip pat naudingas apsauginis agentas, apsaugantis jau pažeistą odą nuo trinties ir spaudimo.
  • Atlikite masažą. Masažas yra puikus būdas atpalaiduoti raumenis ir pašalinti nuospaudus. Tiesiog švelniai masažuokite nuospaudų aplinką, kad geriau kraujotaka būtų pasiskirstiusi po kojomis ir kad nuospaudas būtų mažiau skausmingas.

Šios paprastos priemonės padės jums apsisaugoti nuo nuospaudų ir netgi pašalinti juos namuose. Jei turite rimtų odos problemų ar nuospaudų, kurie nepraėja, rekomenduojame kreiptis į savo gydytoją. Svarbu rūpintis savo oda, kad ji liktų sveika ir žvilganti ilgą laiką.

Be to, jei reguliariai užsiimate sportu ar ilgai vaikščiojate, rekomenduojame atidžiau stebėti savo kojų būklę ir laiku imtis apsaugos priemonių. Tai gali apimti tinkamai priderintus batus, ortopedinius vidinius padus ar kitas apsaugines priemones. Taip pat nepamirškite reguliariai keisti kojines ir stengtis išvengti pernelyg didelio spaudimo ant kojų.

Svarbu suprasti, kad nuospaudai gali būti simptomas rimtesnių sveikatos problemų, tokių kaip diabetas ar reumatas. Todėl, jei nuospaudai pasireiškia dažnai ir nepraeina ilgą laiką, rekomenduojame kreiptis į savo gydytoją, kad jis galėtų atlikti tyrimus ir nustatyti, ar jums reikia papildomos gydymo.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>