Ar verta imti paskolą automobiliui?

Nusprendus įsigyti automobilį reikia ne tik išsirinkti tinkamą modelį ar spalvą, bet ir nuspręsti ar taupysite pinigus, imsite paskolą ar pasirašysite lizingo sutartį. Ieškant kaip geriau daryti, randame daug patarimų, pavyzdžiui, elektronika.lt. Svarbu suprasti, kad geriau, jei turite pakankamą sumą pinigų ir skolintis nereikia, tačiau šiais laikais retas kuris taupo pinigus automobiliui, todėl paskolos tapo įprastos. Vis dėl to, prieš skolinantis, reikia gerai pagalvoti, kuriais atvejais tą daryti tikrai verta.

AutomobilisPirmiausia ką turite padaryti, tai nuspręsti, kokios pinigų sumos jums reikia. Statistiškai Lietuvoje automobiliui pirkėjas skiria apie 4 tūkst. eur. Viskas paprasta, jei reikiamą sumą pinigų turite arba žinote, kad galite greitai sutaupyti, tačiau pakalbėkime plačiau apie tuos atvejus, kuriais neįmanoma sutaupyti, o automobilio reikia čia ir dabar. Kai žinote, kokios sumos pinigų reikia, tai reikės pagalvoti ar imti lizingą, ar paskolą. Pastarasis pasirinkimas tinkamesnis tiems, kurių suma nėra didelė, nes dažnai lizingo bendrovės turi nusistatę tam tikrą sumą, nuo kurios gali suteikti lizingą. Daugeliu atvejų tai yra 5 tūkst. eurų. Taigi, imant mažesnę sumą pinigų, verta rinktis paskolą. Žinoma, lizingo palūkanos daug mažesnės, tačiau lizingo sąlygos yra kitokios, todėl juo pasinaudoti gali nedaugelis. Pradinis įnašas reikalingas imant lizingą, tačiau paskolos atveju dažnai nereikia jokio pradinio įnašo, o ir sąlygos yra geresnės. Viena iš svarbiausių – paskola suteikia galimybę iškart tapti automobilio savininku. Galima sakyti, kad lizingo sutartį pasirašyti verta tokiais atvejais, kai perkamas brangus automobilis, o kai suma yra mažesnė, nei 5 tūkst. eurų, tai verta galvoti apie paskolą.

Neretai pirkėjai pirkdami automobilį svarsto ar verta imti paskolą. Daugelis nerimauja dėl sutarties sąlygų ir palūkanų. Norint suprasti ar jums verta imti paskolą, reikia įvertinti jums svarbius kriterijus susijusius su pinigų suma ir paskolos sąlygomis. Prieš apsisprendžiant labai gerai plačiau pasidomėti apie tai, ką reikia žinoti prieš imant paskolą, pavyzdžiui, elektronika.lt perskaityti patarimus. Sekantis žingsnis – pagalvokite ar jums tikrai reikia automobilio? Daugeliui automobilis yra svarbus dėl galimybės laisvai pasiekti darbą, mokslus, keliauti, pramogauti, nuvežti vaikus į darželį ar mokyklą. Tai suteikia gyvenimui patogumo ir, jeigu jums to būtinai reikia, tai ilgai nesvarstykite ir imkite paskolą. Taip, jūs mokėsite už tai, tačiau visą paskolos mokėjimo laikotarpį turėsite automobilį, kuris suteiks gyvenimui komforto.

1 comment on “Ar verta imti paskolą automobiliui?

  1. Kadangi mane domina tik naujas automobilis sau, manau, vienintelė išeitis pasiimti paskolą. Nes pirkt naudotą, paskui nežinia kiek išleisti tvarkymui – ne išeitis. Norisi jau ir patogiau važinėti.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>