Daržas balkone

Mano daržasKai pavasaris ankstyvas, tai net ir būtų gyventojams rūpi augalų sėklos, žemė, vazonai, loveliai ir sodininkystės galimybės. Nelygu, kur sėsite, nelygu ir kokia žemės ūkio technika bus reikalinga. Jeigu norite sėti sėklas laukuose įbūti stambiu ūkininku, tai tikrai prireiks tokios technikos kaip krautuvai, traktoriai ir visokie arimo padargai. Tačiau jeigu esate tiesiog paprastas miesto žmogus, jums gal užteks tiesiog mielo, gero ir patikimo varianto – daržo balkone. Taigi, nežinau, kaip jums, bet štai šiek tiek apie mane ir mano daržą balkone.

Susipirkau būtinas prekes

Kai pirmą kartą gyvenime sugalvoji užveisti daržą balkone, tai, žinoma, tada supranti, kad turi tik balkoną, ir nieko daugiau. Na, dar tą norą ant palangės auginti kažką žalio, šviežio ir skanaus. Taigi, iš pradžių reikia pasistengti surasti sau reikiamas prekes. Man patinka žinoti, kad turiu viską, ko reikia, o tada jau kibti į darbus. Šiuo atveju, reikia pirmiausiai sėklų. Taip pat to, į ką sėsiu. Tai yra vazonai, loveliai, žemė, trąšos. Turiu ir laistytuvą, nes nesinori iš mineralinio vandens butelių visada laistyti. Sėklos gali būti įvairių rūšių, bet geriausia yra patekus į parduotuvę pasidomėti, kurios sėklos tinka auginimui balkone, o kurioms reikia gilaus dirvožemio. Taip pat sėklos gali būti sėjamos nevienodu metu, kai kurias reikia sukišti į žemę ankstyvą pavasarį, kitoms reikia tą patį padaryti vėliau, trečios jau tik vasaros pradžioj pradedamos daiginti. Aš, aišku, šitų visų dalykų nepadariau, nepasidomėjau, todėl pirmą kartą prisipirkau bet kokių sėklų. Mąsčiau taip: ridikėliai man skanu, morkos skanu, svogūnai, burokėliai, salotos, paprikos, bazilikas, krapai. Kas skanu, tą ir perku. Taip nusipirkau prisipirkau, kad viską susodinus derlius buvo kuklus.

Ir pasėjau

Sėja yra smagus procesas. Sudrėkini žemę, padarai kažkokias minimalias vagas, į jas supili tas sėklas. Taip viskas paprastai ir atsitinka. Tada jau statai, kur daugiau saulės, šviesos, lauki, kol sudygs. Kadangi aš pirmiausiai nežinojau, jog reikia pastatyti į tokias vietas, kur daugiau šviesos, tai palikau balkono kampuose, kur šaltoka, o ten niekas ir nedygo. Galiausiai supratau savo kaltes ir parnešiau augalus su vazonais į vidų, kur ir ėmė pamažu iš žemės lįsti pirmieji daigeliai. Kažkoks nepaprastai geras jausmas apima, kai pamatai iš žemės lendant labai jauniems, dar netgi baltos spalvos ūgliukams.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>