Dėl rasotų langų gali būti kaltas salono filtras

Kad reikalingas salono filtro keitimas, apie tai gali signalizuoti rasoti langai mašinoje. Kai salono filtras jau senas ir nudėvėtas, tada ir langai rasoja, ir temperatūra nebūna normaliai sureguliuota visame mašinos salone. Reiškia, reikia dar šiek tiek pasitvarkyti automobilį, prieš sėdant į kitą kelionę.

Marijos mašina

Rasoti langaiMarija sako, kad nuolat susilaukdavo juokelių iš bendradarbių, kad „ką vakar veikei, kad šiandien taip langai rasoja“. Iš tiesų, tokių komentarų turbūt susilaukia visi vairuotojai, kurių automobiliams reikalingas salono filtrų keitimas ir dėl to nutinka prasta oro šilumos reguliacija. „Aš dirbu mokykloje už miesto, ir man dažnai tenka paimti bendradarbius ir juos pavežti. Tiksliau, tai darome pakaitomis, tai vieni paveža, tai kiti. Todėl, kai taip nutinka, kad važiuojant iškart pradeda rasoti mašinos langai, iškart visi juokiasi ir neva šmaikštauja, kad neblogas vakarėlis vakar buvo, jeigu rasoja langai. Taip pravažinėjau visą žiemą. Kai matomumas ir taip prastas, tai nelabai gerai, jeigu dar ir tenka vis kęstiprastėjantį matomumą dėl vandens ant stiklo“, – pasakoja Marija, sakanti, kad kai pagaliau susitvarkė salono filtrus, visos bėdos išsisprendė.

Domo mašina

Anot Domo, jam teko kone papulti į avarinę situaciją dėl per daug rasojančių langų. „Man atrodo, jeigu važiuoji vienas, tai turi kęsti dviem būdais. Arba reikia, kad greta sėdintis žmogus visą laiką valytų tuos vandenis, arba turi leisti taip stipriai rasoti, kad net susidarytų normalūs lašai. Kai vanduo teka per langą, tai mažiau sumažina matomumą negu tada, kai atsiranda tarsi rūkas ir langai būna tiesiog pagaravę. Kartą važiavau iš Vilniaus į Druskininkus. Yra toks kelias, kuriuo važiuojant gali būti avarijų, nes visi labai greitai mėgsta lakstyt. O langas taip rasojo, kad beveik nieko nesimatė. Tada nuo vidurio kelio supratau, kad gali būti bėdų. Pasiskambinau draugams, ir jie keliese atvažiavo. Vienas sėdo į mano mašiną ir visą kelią šluostė stiklą, kitaip būčiau išvis nieko nematęs. Sakyčiau, neblogai pasisekė, bet daugiau tokių atsitikimų nenorėčiau“, – sako Domas. Po tos kelionės jis pasikeitė oro filtrus salone ir, anot vairuotojo, tai net nekainavo labai daug. Tačiau smagu, kad pavyko išvengti tragedijos. Kaip pats sako, kartą matė tokią avariją, kurią sukėlė būtent rasojantys langai, žinoma, tai jau nutiko šiek tiek vėliau, po to, kai jau pats buvo pakeitęs filtrą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>