Lubiniai šviestuvai ir jų stiliai

Stilingas šviestuvasLubiniai šviestuvai – viena populiariausių apšvietimo įrenginių rūšių, kuri tinka beveik visoms erdvėms. Taip yra todėl, kad šie šviesos šaltiniai pasižymi skirtingu funkcionalumu. Jie gali skleisti tolygią, ryškią bei galingą šviesą ir apšviesti visą patalpą, arba būti skirti lokaliam, į tam tikrus objektus akcentuotam apšvietimui. Dėl savo populiarumo lubiniai šviestuvai yra gaminami įvairiausių spalvų, formų ir stilių, todėl renkantis tokią prekę vertėtų nepasikliauti nuo didelio asortimento raibstančiomis akimis. Kad apšvietimas prie namų interjero derėtų ne tik savo skleidžiamo šviesos srauto pobūdžiu, bet ir stiliumi, pasistenkite, kad jis atitiktų jūsų namuose vyraujantį dizainą.

Klasikinis stilius

Klasikiniam stiliui priklauso ne tik viduramžiais ar baroko epochoje naudoti masyvūs, prabangūs, iš retų medžiagų gaminami šviestuvai, kurie žėrėjo iš tolo. Šiandien klasika laikoma ir tai, kas buvo pamėgta mūsų senelių ir yra populiaru iki šiol. Tai pakabinami lubiniai šviestuvai su ovaliais ar trapecijos formos gaubtais, įvairūs kuteliai, plonos, tačiau apšvietimą sušvelninančios ir romantikos suteikiančios medžiagos, iš medžio pagaminami šviestuvai, skirti kaimiško stiliaus interjerui. Tokie lubiniai šviestuvai ypatingai tinka svetainėje, miegamajame, valgomajame. Atrinkus kiek kuklesnes jų variacijas, jie puikiai prisitaikys ir mažesnėse erdvėse – svarbu nepersistengti ir nepradėti derinti skirtingų raštų, tekstūrų ar atspalvių šviesos šaltinių.

Modernus stilius

Moderniam stiliui galima priskirti skandinavišką ir minimalistinį interjerus. Visuose vyrauja viena taisyklė – mažiau yra daugiau. Mažiau tikrai nereiškia, kad turėtumėte atsisakyti įvairių apšvietimo sistemų bei pasirinkti tik vieną centrinį šviestuvą, kuris turėtų tikti visais gyvenimo atvejais. Turima omenyje, kad pačiame stiliuje privalo vyrauti harmonija: aiškios formos, švelnios spalvos, simetrija. Tokie lubiniai šviestuvai tinka visiems kambariams ir puikiai įsilieja į aplinką, todėl pernelyg nekrenta į akis ir tuo pat metu pabrėžia svarbiausius namų akcentus.

Avangardas

Avangardas šiandien išgyvena tikrą prisikėlimą. Tai eksperimentinis, nenuspėjamas ir gausybę kitų stilių į vieną sujungiantis reiškinys, tiesiog alsuojantis novatoriškumu. Žmonės ypatingai pamėgo futuristinius elementus ir perkrautus, ryškius, išsiskiriančius, tačiau savo istoriją turinčius daiktus. Tokie ir avangardiški lubiniai šviestuvai: netikėtų formų, ryškių spalvų ir raštų, iššaukiantys ir puikiai derantys prie bohemiško stiliaus interjero.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>