Mobilusis telefonas vaikystėje

Augusieji su medinėmis kaladėlėmis, be jokių technologijų, vėliau priešinosi tam, kad dabartinė 90-ųjų karta norėjo pirmųjų Sega, Ziliton ar PlayStation žaidimų kompiuterių. O ši karta užaugusi ne visada žino, ar mobilieji telefonai pirkti vaikams turėtų, ar ne, ir nuo kokio amžiaus tą daryti… Iš tiesų, vien tai, kad mes galbūt augome kitaip, be telefonų nuo kūdikystės, nereiškia, kad šis amžiaus išradimas yra blogas dalykas. Štai keletas argumentų, kodėl gal ir visai vertėtų pasižvalgyti interneto parduotuvių platformose ir nupirkti vaikui telefoną. Svarbu, kokį, ir kokiems tikslams.

Geresnis susisiekimas tarp tėvų ir vaikų

Spalvoti telefonaiLabai dažnai pačios mamos (nes jos nerimastingesnės nei tėčiai) jaučia norą, kad pradinukai ar ikimokyklinukai jau turėtų savo telefonus, ir mamos galėtų lengvai žinoti, kur vaikai yra, ką veikia, ar viskas gerai. Tam tikra prasme tai yra lengva kontrolė, tačiau visgi tai yra būdas, kaip padaryti, kad tėvai ir vaikai galėtų palaikyti ryšį ir per atstumą. Ypač miestuose, kur nėra taip saugu, kur nėra viską matančios ir visus pažįstančios kaimynės akies, norisi, kad vaikai nepasimestų. Kadangi mažuose saugiuose miesteliuose beveik niekas negyvena, urbanizacijos pasekoje visi kraustomės į miestus, mobilieji telefonai padeda tam tikra prasme sekti ir stebėti vaikus, užtikrinti, kad viskas būtų gerai.

Interaktyvios mokomosios programėlės

Tėvams svarstant, ar mobilieji telefonai pirkti, galima rasti dar vieną argumentą „už“. Iš tiesų, didžiausia tėvų baimė būna dėl paties turinio – kad vaikai telefonu tik žais beprasmius žaidimus, veiks kažką nenaudingo ar netgi žalingo. Juk nebus taip, kad jie tik su tėvais susiseks. Tačiau, visų pirma, turinio apribojimui galima naudoti tam tikras priemones, tokias kaip saugumo programėles. Antra, į telefoną galima surašyti būtent interaktyvias mokymosi programėles, kurios leistų patogiai bendrauti ir gerai jaustis, ir netrukdytų niekam atlikti savo misijos. Tai gali būti programėles, su kuriomis mokomasi matematikos (skaičiuoti), skaityti, kalbų. Patiems mažiausiems – pažinti pasaulį, spalvas, pažinti raides, gyvulius ir pan. Aišku, viskas yra su saiku, ir tėvai neturėtų knygų pakeisti telefonais, tačiau kartais telefonai gali labai paskatinti tą mokymosi ir pažinimo procesą.

Poreikis pritapti prie savo bendraamžių

Dar būtų galima pagalvoti ir apie tai, kaip jūsų vaikas jaučiasi tarp bendraamžių. Jeigu jūs nutarsite dėl kažkokių priežasčių nepirkti telefono, ar tai nebus vienintelis nelaimingas vaikas visoje klasėje, kuris telefono neturės? Pagalvokite, kaip tai paveiks vaiką.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>