Pagrindiniai darbo neatidėliojimo principai freelanseriams

Biurai nuomaiDirbant laisvai samdomą darbą lengva užmigti prie savo darbo stalo ir niekieno nevadovaujant sumažinti savo rezultatus tiesiog iki minimumo. Todėl, kad padidintų savo motyvaciją dirbti, žmonės imasi visokių priemonių, tai ir nuomojamas biuras Kaune, ir specialios knygos, ir reikšmingi savęs disciplinavimo būdai. Tad motyvacija darbams dirbti gali būti įvairi, tačiau mes tik kai kuriais atvejais galėsime tikėtis, kad ji ateis savaime. Motyvuoti save dirbti – irgi darbo dalis.

Turėti stabilų laiko ir vietos ritmą

Vienas iš būdų pagerinti tą motyvaciją – tai suformuluoti sau stabilų darbo ir poilsio grafiką. Tegul neatrodo, kad visas laikas yra vienodas ir tuo pačiu laiku jūs galite ir dirbti, ir ilsėtis. Taip pat turi būti ir su erdve. Namai ir nuomojamas biuras Kaune turi skirtingas paskirtis. Vienur jūs ilsitės ir esate ryte bei vakare. Kitur jūs dirbate, nesiilsite, nebendraujate su sutuoktiniu ar vaikais, neglostote šuns. Nors šiuolaikinės kompanijos vis dažniau propaguoja tokį darbo modelį, kada darbas tarsi paverčiamas namais, tai iš tiesų yra žmogaus gyvenimo pavogimas, todėl nerekomenduotume to daryti. O štai darbas puikiame darbe, kuriame būtų visos sąlygos tą daryti – leistų oriai ir laimingai atlikti savo darbus. Ritmas yra būtinas. Pagalvokite, kaip sunku būtų tinkamai maitintis arba miegoti, jeigu neturėtumėte jokio ritmo. Bet prie ritmo esame pratinami nuo mažų dienų: kada reikia valgyti, kada miegoti. Panašiai ir su darbu. Dirbti reikia nuo ankstaus ryto, ir geriausiai tai daryti biure, o ne namuose.

Pašaliniams reikalams skirti ne daugiau kaip 5 minutes

Nemažai žmonių dirba būtent prie kompiuterio, ir visi reikalai, kurie įmanomi tvarkyti su kompiuteriu, dažnai labai mus blaško. Tai gali būti įvairūs dalykai: žinių patikrinimas, akimis permesti skelbimai, laiškų tikrinimas el. pašte, atrašymas į žinutes ir pan. Ką jau kalbėti apie feisbuką, kur nuėję tarsi prasmengame į kažkokį šulinį… Įsiveskite bent vieną taisyklę – kad visi nukrypimai nuo darbo, kad ir kokie jie būtų, gali trukti iki 5 minučių. Ar jūs norėsite pasitikrinti paštą, ar norėsite kažką kito daryti – galite sau tai leisti atlikti per 5 minutes, o tada vėl kibti į darbą. Taip jums pro pirštus netekės laikas.

Patarimai:

  • Turėti griežtą deadlainą
  • Apdovanoti save už nuopelnus
  • Naudoti nereikalingų svetainių blokavimą
  • Nepamiršti motyvacinių kalbų, kurias galima pažiūrėti internete.

1 comment on “Pagrindiniai darbo neatidėliojimo principai freelanseriams

  1. mano nuomone, taip pat svarbus dalykas yra tvarka darbo vietoje. Bent jau man asmeniškai ji labai svarbi. Jeigu dirbsiu aplink save bardake, tai ir neturėsiu per didelės motyvacijos. Dėl to visus dokumentus susirūšiuoju, tvarkingai susidedu, visas priemones randu internetu: https://eurobiuras.lt/lt/60-imautes

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>