Pinigų keitimas keliaujantiems: alternatyvos

Jeigu planuojate keliauti į užsienį, tuomet valiutu keitimas yra natūralus ir įprastas dalykas. Nebent keliaujate po tas Europos sąjungos šalis, kurios turi eurą, kaip ir mes. Kokias alternatyvas turite, jeigu vykstate į keliones ir norite išsikeisti valiutas?

Išsikeisti prieš išvažiuojant

ValiutosTai variantas, kurio dažniausiai griebiasi patys kruopščiausi keliautojai, arba labiausiai bijantys kelionės ir į ją besileidžiantys pirmą kartą. Pinigus verta išsikeisti prieš išvažiuojant tik tada, jeigu žinote, kad užsienyje tikrai nebus sąlygų, arba, kad ten valiutos keitimas bus labai brangus. Tarkime, atskrisite į kokį nuošalų oro uostą, jame bus tik šaraškino kontorų tipo pinigų keityklos, ir jūs keisite juos priklausomai nuo to, kiek galima įpirkti. Jeigu Lietuvoje įmanoma oficialiose vietose įsigyti reikiamų valiutų, tuomet verta išsikeisti. Vėlgi, nebūtina keistis visko ir iškart vežtis pluoštą grynųjų. Turistai dažnai yra didžiausias plėšikų taikinys ir siekiama juos apšvarinti, paimti tuos grynuosius.

Turėti tik šiek tiek iškeistų

Tad prieiname prie to, kad verta kažkiek išsikeisti iš namų, tačiau ne tiek daug. Pagalvokite, kur išleisite daugiausiai pinigų ir ar ten bus galima atsiskaityti mokėjimo arba kreditine kortele. Tarkime, galbūt jūs gyvensite normaliame viešbutyje, kuris jūsų pinigus pats nuims nuo kreditinės dar rezervuojant viešbutį. O gal turėsite galimybę už kitus pirkinius taip pat atsiskaityti iš anksto. Tuomet galėsite keistis tik tiek pinigų, kiek pradžioje reikės smulkioms išlaidoms: gėrimams, autobusui ir kitiems niekučiams. Jeigu kelionė bus tikrai ilga, tuomet vis išsikeisite daugiau pinigų, bet nesivežkite jų visų vienu metu.

Keisti vietoje

Kitas pasiūlymas: pinigus tiesiog keisti vietoje, kai jau nuvyksite. Tai glai sudaryti nepatogumų, jeigu nerasite keityklos iškart, tačiau tai sutaupys laiko. Dažnai prieš kelionę turime nudirbti daug darbų, padaryti visko, pasiruošti kelionei. O jeigu valiutos keitimą atidėsime pačios kelionės metui, sutaupysime laiko. Kita vertus, galime taip greitai nerasti būdų išsikeisti.

Visada atsiskaitinėti kortele

Jeigu vykstate į šalį, kur visur priimamos kortelės mokėjimo, tarkime, į Skandinaviją, tada galite ir atsiskaitinėti visur kortele, o grynųjų vežtis labai nedaug.

1 comment on “Pinigų keitimas keliaujantiems: alternatyvos

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>