Rūšiuokime atliekas

Ar jūsų namuose šiukšliadėžėse popieriniai gaminiai sumesti kartu su maisto graužtais, stiklo buteliais ir metalinėmis sąvaržėlėmis? Jeigu taip – metas pradėti rūpintis aplinka ir rūšiuoti šiukšles.

Popierius mūsų namuose

Popierinė dėžutėPirmiausia pasižvalgykime, kokie popieriniai gaminiai mūsų namuose patenka į šiukšlių kibirą. Pasižvalgę rasite tokių tikrai nemažai. Tačiau ar pelnytai visas šiukšles suplakame į vieną? Galbūt tikrai būtų pats metas pasistengti rūšiuoti labiau ir šiukšlių neplakti kartu. Namuose tikrai bus visokių popierinių maišelių, dėžučių. Tai populiarios pakavimo priemonės, kurios itin yra mėgstamos ekologiją propaguojančių gamintojų bei pardavėjų. Tačiau pagalvokite, jeigu pardavėjai propaguoja gerąsias idėjas ir nori jums pasiūlyti gautos neteršiančią pakuotę, tai ar jie nori dar ir to, kad tie patys gaminiai vėliau atsidurtų šiukšlėse nerūšiuoti? Darykime ekologiškus darbus iki galo ir tiesiog atskirkime šiukšles, popierius, kartonus meskime į tam skirtą konteinerį. Tiesa, jeigu namuose yra vaikų, tikrai bus ir daugiau popierių iš mokyklos. Atliks sąsiuvinių, pratybų ir kitokių popieriaus lapų.

Plastikas

Kur kas kenksmingesnė šiukšlė namuose – plastikas. Ir jo tikrai rasime taip pat prikimštus pilnus namus. Nors stengiamasi pereiti prie ekologiškų pakuočių, vis dar vis tiek visur galime rasti krūvas plastikinių maišelių. Taip pat šiaip visokių celofanų, į kuriuos būna įvynioti įvairūs gaminiai. Jeigu norime gyventi truputį saugiau ir švariau, stengsimės surinkti visą plastiką ir jį taip pat išrūšiuoti, nemesti ten pat, kur metamos maisto atliekos ir pan.

Buteliai – į taros supirktuves

Taip pat svarbu turėti sistemą ir butelių surinkimui. Vis dar šiek tiek keista, kai už tuos pačius butelius stiklinius gali gauti tiek pat, kiek dabar duoda už plastikinius. Tačiau tai itin padeda apvalyti aplinką, kadangi visada atsiras tų, kas surinks visus butelius ir juos paskui priduos. Tad jeigu nenorite butelių patys vežti į supirktuves, galite juos palikti prie konteinerio.

Stiklas

Šios atliekos taip pat turi būti rūšiuojamos ir metamos į stiklo konteinerį. Organinės atliekos bus tai, kas liks galiausiai ir keliaus į mišrių atliekų konteinerius.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>