Vaikai ir odontologai: ką reikia žinoti

OdontologaiDidžiausia klaida, kokią tėvai gali daryti su savo vaikais, tai sakyti, kad odontologai išlups dantis, jeigu vaikai neklausys, jeigu valgys saldumynus ar nesivalys dantų. Tai tiesa, kad neprižiūrint dantukų, tenka gydytis juos, nes jie genda. Tačiau odontologai šiuo atveju nėra bausmė, nėra tas blogas dalykas, kuris atsitinka dėl to, kad neprižiūri dantų. Tai – geras dalykas, tai gelbėtojai, kurie išgelbėja iš dantų skausmo, kurie suteikia pagalbą. Ir jeigu nenorite, kad vaikas odontologo kėdėje iškart paleistų dūdų orkestrą, tuomet reikėtų iš karto teisingai apie visa tai vaiką informuoti ir nuteikti.

Klaida – gąsdinimas

Kaip atrodo tie gąsdinimai? Pirmiausia, patys suaugę vis dar turi iš senų laikų išlikusią baimę eiti pas dantistą, todėl net specialiai vaikų ir negąsdindami, tarpusavyje formuoja tokią nuomonę, kad odontologai yra kažkas baisaus. Jie kalbasi taip, sako, patys nenori ten važiuoti, sako, patys bijo. Tuomet ką belieka daryti vaikams? Tik bijoti.

Tačiau blogiausia, kuomet dantų gydytojai laikomi bausme. Kaip ir policininkai, apskritai gydytojai. Vaikams formuojamas baimės mechanizmas. Tas pats, kas už blogus darbus laukia diržas, taip pat už dantukų nesivalymą ir neprižiūrėjimą, saldumynų valgymą laukia dantistas. Rezultatai būna siaubingi. Atvykęs pas odontologą vaikas spiegia, rėkia, patiria didžiausią įmanomą traumą. O prieš važiuojant ten galimai slepiasi, bėga iš namų, verkia. Ir kam taip daryti savo vaikams? Juk visų pirma, jie labai dažnai net nėra niekaip kalti dėl to, kad genda dantys. Taip pat, kaip ir jums, kuomet tenka taisyti dantis, juk nemušate sau į krūtinę sakydami "esu kaltas, esu labai kaltas". Jie genda, nes tai natūralu, nes blogas sukandimas, nes tokia genetika, nes laikui einant viskas nusidėvi. Taigi, apskritai reikėtų vengti dantų skausmą ir gedimus laikyti dalyku, dėl kurio vaikas yra kaltas, ir negąsdinti išvis.

Pas odontologą ateikite profilaktiškai

Kad būtų teigiama nuomonė apie odontologus, aplankykite juos su vaikais dažnai tiesiog šiaip. Pasisveikinti, pavartyti spalvotų knygelių su komiksais vaikams apie dantukus. Pasidairyti. Odontologai dažnai turi ir visokių žaislų vaikams, tad galima tiesiog vestis vaikus pas odontologą tuomet, kai taiso dantis tėvams.

Visada teigiamai kalbėkite apie dantistus ir gydytojus

Galiausiai, taip, kaip kalbate teigiamai apie kosmonautus, taip pat atsiliepkite ir apie odontologus. Kaip apie puikius žmones, svajonių specialybę, kažką, kuo būti gera ir įdomu.

1 comment on “Vaikai ir odontologai: ką reikia žinoti

  1. Vaikus dažniausiai pradeda gąsdinti dantų tiesinimas, kai reikia reguliariai lankytis pas odontologą, nors iš tiesų tai nieko baisaus nebūna ir jau breketais dantis tiesinantys vaikai manau galėtų tai patvirtinti, nes klinikose odontologai su vaikais dirba labai maloniai https://www.simetriadentica.lt/dt_procedures/breketai/

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>