Žiemą dažniau tenka rūpintis mašinos langais

Žiema priverčia mus vis labiau rūpintis savo transporto priemonėmis ir atskiromis jų dalimis. Automobiliu stiklu keitimas Vilniuje taip pat tampa dažnesniu reiškiniu būtent žiemos metu, mat žiemą stiklams gresia įvairūs pavojai. Net ir kokybiski stiklai automobiliams gali būti sudaužyti, paslydus ant slidaus kelio. Kokius bendrus dalykus reikia daryti, kai norime apsaugoti mašinos stiklus žiemą?

Žieminis langų valiklis

Stiklų keitimo paslaugaPirmiausia žiemą tikrai pastebėsite, kad automobilių stiklai bus valomi kitokiais būdais negu anksčiau. Jeigu anksčiau juos valėte paprastu langų skysčiu, dabar jau reikia tokio, kuris neužšals. Taigi, visur degalinėse ir prekybos centruose galėsite jo nusipirkti, nes kaip sezoninė prekė jis bus išstatytas priekyje. Tik su tokiu skysčiu, galėsite kokybiškai nuvalyti langus. Be to, žiemą priešais važiuojančios mašinos gali aptaškyti langus druskomis. Tam, kad tai nenutiktų, jūs vėlgi turėsite valyti tuos langus. Tačiau kažko dar specialaus pirkti nereikės. Būtent žieminis langų valymo skystis ir yra tai, kas užtikrins kuo geresnę langų higieną. Jis ir neužšals, ir ištirpdys ant stiklų atsirandančias druskas.

Sniego valymas

Žinoma, jeigu yra snygis, reikia valyti sniegą nuo langų. Kuo daugiau kartų leisite ant stiklo sniegui prišalti, nutirpti ir vėl prišalti, tuo bjauresnius sunkiai pašalinamus darinius ant lango turėsite. Vėliau juos siekdami nugrandyti dar netyčia ir subraižysite stiklą. Tad geriau iškart visada pasnigus nusivalyti nuo mašinos ir nuo langų sniegą. Tai bus ir gera rytinė mankšta, tik atsikelti reikės netingėti anksčiau.

Apsauga nuo vagių

Žiemą stiklus tenka keisti dažnai tiesiog dėl to, kad jie būna išdaužiami tyčiniu būdu. Kai labai greitai sutemsta, lieka daug laiko paroje, kada patogu išdaužti langą ir pasivogti kažką iš mašinos. Taigi, būkite visada budrūs, stebėkite savo mašiną. Statykite ją labiausiai apšviestoje vietoje, ne kažkur nuošaliai, kur bet kas gali įsilaužti. Juk įsilaužus į mašiną nuostoliai bus didesni. Ne tik langą reikės keisti, bet ir padengti nuostolius pavogtų iš mašinos vertybių.

Apsauga nuo avarijų

Būtent žiemą slidžiuose šalies keliuose kyla daug auto įvykių ir lentelė su skaičiais „šįmet šiame kelyje žuvo, buvo sužeista“ ima keistis nuo pirmosios sausio dienos, skaičiams tik didėjant. Apsaugodami save nuo avarijų apsaugosite ne tik mašinos stiklus, bet ir visą mašiną be keleivių ir savo gyvybes. Todėl važinėkite atsargiai, naudokite geras žiemines padangas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>