Aksesuarai namuose – kaip pasirinkti teisingai?

Nuo ko reikia pradėti kuriant interjerą namuose?

Interjero kūrimo procesas yra labai nelengva užduotis kiekvienam namų šeimininkui. Erdvių išplanavimas ir jų apipavidalinimas rimtas ir daug pastangų reikalaujantis procesas. Žmogus neabejotinai yra labai kūrybinga būtybė. Kiekviename žingsnyje jis svajoja, tyrinėja ir įsivaizduoja labai skirtingus dalykus ar netgi keletą jų iš karto. Tačiau puikaus rezultato pasiekti galima tik tokiu atveju, kai susikoncentruojama rimtam darbui laikantis esminių taisyklių. Reikalinga vadovautis jau nusistovėjusiais interjero įrengimo metodais:

  1. Vonios užuolaidosPasirinkite sienų, lubų ir grindų spalvas bei medžiagas. Tai padaryti yra vienas malonumas. Spalvų gausybė yra didžiulė, o jų atspalvių dar keletą kartų tiek. Numatykite kur planuojate vietą miegamąjam, vonios kambariui, svetainei ar virtuvei. Numatytos spalvos šiuo požiūriu neturėtų viena kitos užgožti. Teisingiau būtų numatyti, kad pastarosios viena kitą papildytų.

  2. Dažnai namuose yra pasirenkamos tokie sienų dekoro elementai kaip paveikslai. Pastarieji turi būti pasirenkama pagal temą, kuriamą erdvėje. Jų ne turėtų būti per daug. Nedidelėje erdvėje tikrai pakanka vos vieno nedidelio paveikslo.

  3. Kalbant apie baldų ir kilimų kompoziciją, svarbu apibrėžti, kokią paskirtį jie turės vienoje ar kitoje erdvėje. Jeigu tai bus vonios kambarys, greta apmastykite tokias detales kaip vonios užuolaidos, rankšluosčiai, kilimėliai. Tačiau miegasis tokiu atveju bus visai kas kitą. Greta šios zonos dominuoja tokios detalės kaip patalynės komplektai, paklodės ir panašiai.

  4. Atsakingai vertinkite kiekvieną savo žingsnį. Jeigu pastebite, kad kažkas nedera, netinka vienas greta kito, nesibaiminkite korekcijų. Jos yra naudingos, kai atliekamos laiku.

  5. Pasirinkite tinkamus daiktų matmenis. Tinkamai išsimatuokite erdves, kurias planuojate įrengti. Daiktai ekspozicinėse salėse ir jūsų namuose gali atrodyti visiškai skirtingai. Dėl šios priežasties, kad netektų nusivilti, daikto gabaritus turite įvertinti atsakingai.

  6. Labai svarbu pasirūpinti reikiamu apšvietimo srautu. Jis ne tik papildo interjerą, tačiau gali jam suteikti ir naujų spalvų bei įžvalgų. Tinkamas apšvietimas gali pabrėžti atitinkamus daiktus ir erdves.

  7. Elkitės drąsiai ir nebijokite eksperimentuoti. Kuriama aplinka yra skirta būtent jums, todėl nesibaiminkite dėl to ką apie tai pagalvos kiti asmenys. Svarbu, kad viskas tiktų ir patiktų jums.

​Vadovaudamiesi šiais esminiais principais, interjero planavimo procese tikrai nepasiklysite. Labai svarbu nepamiršti savo poreikių ir to kas patinka asmeniškai jums. Jeigu jums patinka raudonos kambario sienos – prašom, taip jas ir dažykite. Jeigu norite modernaus stiliaus miegamojo lovos – kodėl gi ne? Šioje srityje savo poreikių varžyti jokiu būdu nereikia.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>