APVA parama saulės elektrinėms pasinaudoti daugiau nori nuosavų ūkių savininkai

Šiais 2020 metais kviečiami teikti paraišką Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paramai saulės elektrinėms įsirengti daugiabučių gyventojai pagal priemonę „AIE namų ūkiams“. Iki 2020 metų kompensacijas gauti galėjo tik tie elektrą gaminantys vartotojai, kurie planavo statyti elektrinę savo namų ūkiuose. Dabar jėgainę galima įsigyti nutolusiose vietovėse saulės jėgainių parkuose. Šiuo metu jau pateikta 800 paraiškų, o prašoma suma siekia 1,2 mln. eurų. Lietuva viena iš pirmaujančių šalių, įtvirtinusių sistemą, leidžiančią gaminti elektrą vienoje vietoje, o vartoti kitoje.

APVA parama saulės elektrinėms 2020 metais yra 9 milijonai eurų, iš jų 4,5 mln. eurų projektams nutolusiose vietovėse ir 4,5 mln. eurų – elektrinių įrengimui namų ūkiuose. Žmonės šiais metais aktyviau teikia paraiškas jėgainėms nuosavuose ūkiuose statyti pagal priemonę „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“. Metų pradžioje buvo 2700 prašymų, o prašoma suma siekė 6,6 mln. eurų ir 2 mln. viršijo nustatytą.

Paraiškos buvo priimamos iki sausio 31 dienos, o kovo pradžioje turėtų būti žinoma, kas gaus kompensacijas.

Elektros energiją gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje auga jau kelinti metai. Palyginimui, 2016 metais jų buvo 248, o 2019 metais jau 3,4 tūkstančio. Manoma, kad jis augs ir toliau.

Šiais metais nesuspėję pateikti paraiškas dėl kompensacijos, tai galės daryti kitais metais. Iki 2023 metų APVA parama saulės elektrinėms įsirengti sieks 23 mln. eurų.

Norintys pretenduoti į paramą jau dabar gali konsultuotis su saulės energetikos įmonėmis, kurios pateiks visą reikalingą informaciją. Prieš ruošiantis statyti jėgainę reikėtų nuspręsti:

– Kokio dydžio ir galingumo elektrinės reikės?

– Ar ji bus statoma ant nuosavo namo stogo ir elektra vartojama tiesiogiai?

– Ar elektrinė bus įrengta ant nuosavo žemės sklypo ir elektros energija vartojama nutolusiose vietovėse?

– Ar jėgainė bus įrengta ant daugiabučio stogo ir vartojama energija tiesiogiai?

– Ar norima pirkti dalį elektrinės iš jėgainių parko?

– Ar ji bus nuosavame sklype ant žemės, namo stogo ar jėgainių parke?

„Saulės grąža“ saulės energetikos įmonės atstovai pakonsultuos visais rūpimais klausimais paramai gauti jėgainės įsigijimui.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>