Augintinio priežiūra: geriau šiandien, nei per vėlai

VeterinarijaKiekvienam šuns šeimininkui veterinarijos klinikoje teikiamos paslaugos turėtų būti pažįstamos atliekant prevenciją. Negerai, jeigu imamasi ne prevencinių priemonių, o vėliau jau gydomos pasekmės. Kokia profilaktika reikalinga gyvūnui, norint užtikrinti jo gerą sveikatos būklę?

Skiepai

Itin svarbus dalykas, reikalingas visiems naminiams gyvūnams – tai skiepai. Laiku paskiepijote mažylius nuo jiems būdingų ligų ir gyvūnų gydymas Vilniuje galbūt vėliau jums nebus reikalingas, nes gyvūnas neužsikrės. Šunys ar katės serga visai kitomis ligomis negu tomis, kuriomis serga žmogus. Dažnai jos gali būti visai nebūdingos žmogui ir neužkrečiamos, taigi, gyvūno skiepijimas yra siekiant jo paties sveikatos ir gerovės. Mažyliai skiepijami sulaukę 2 mėnesių, paskui, kadangi jie neturi dar imuniteto, jų negalima leisti į lauką, bet paprastai šeimininkai vis tiek juos leidžia, kitu atveju, tenka kentėti dėl to, kad gyvūnas tampa asocialus. Taigi, pirmieji skiepai yra dažniausiai suteikiami. Iš pradžių nuo pasiutligės, stabligės, paskui ir kompleksiniai skiepai. Vėliau skiepas galioja ilgą laiką – ir iki 2 metų. Tik reikia nepamiršti šuns skiepų paso, nes patys turbūt net neprisiminsite, kiek jam reikia kada kokių skiepų. O kaskart nuvykę nors ir į kitą veterinarijos kliniką, jau galėsite pasakyti, kokie skiepai ir kam jie reikalingi. Kai kurie skiepai yra labai svarbūs ir gali išgelbėti šuns ar katės gyvybę. Jei kada esate buvę tokioje aplinkoje, gal žinote, kaip kaimuose ar mažuose miesteliuose būna, kad išplinta tarp šunų ar kačių kokia nors liga ir staiga išstimpa pusė vietinių šunų, tai niekam nėra malonu.

Kastracija ar sterilizacija

Dar vienas svarbus dalykas – tai gyvūnų sterilizacija ir kastracija. Ji atliekama ne siekiant apsaugoti nuo ligų, o siekiant užkirsti dauginimuisi. Katės veisiasi labai greitai ir vėliau nėra kur jų dėti. Iš čia ir kačiukų skandinimo maiše mitas. Tačiau realiai kačių tiek nereikia, kiek jų gimsta, nes nėra net ir tiek smulkiųjų gyvūnų, kuriuos jos galėtų pasigauti.

Priemonės nuo erkių

Labai svarbu gyvūnus apsaugoti ir nuo erkių. Jeigu gyvenate vidury miškų, gal tai atrodo savaime aišku. Tačiau dažniausiai gyvenant ne miškuose, o mieste žmonės pamiršta, kad ir ten, netgi pievelėje prie namų, iš tiesų yra daug erkių. Ir jų tikrai reikia saugotis. Taigi, vieni gyvūnus skiepina, kiti jiems užsega specialius antkaklius. Galima daryti visaip, tik reikia žinoti, kas ir dėl ko yra daroma.

1 comment on “Augintinio priežiūra: geriau šiandien, nei per vėlai

  1. Manau kiekviena diena yra svarbi augintiniui priežiūros prasme. Juk dabar internetu augintiniams galima iš anksto nupirkti profilaktinių priemonių, kurios apsaugos nuo to „per vėlai“. Aš savo katei stengiuosi reguliariai suduoti vitaminus, jog vėliau nebūtų didesnių bėdų. Galvoti apie juos reikia kiekvieną dieną, juk kitaip negalėsime jais džiaugtis taip ilgai, kaip norėtųsi,

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>