Dantų protezai: kokios galimybės gali būti taikomos?

Kai odontologas konstatuoja, kad bus reikalingas dantų protezavimas, pacientai neretai išsigąsta, tačiau tikrai nėra jokio reikalo dėl to nerimauti. Šiuolaikiniai dantų protezai yra tikrai modernūs ir užtikrinantys ne tik maksimalų funkcionalumą, bet taip pat ir geriausią estetinį rezultatą. Šiandien dantų atkūrimo galimybių yra tikrai daug, tad pacientai visada gali pasirinkti tokias, kurios garantuotų patį geriausią rezultatą, taigi, iš ko galima rinktis?

Dantų protezavimas ant implantų

Jei pacientas yra netekęs vieno, kelių ar net visų dantų, tokiu atveju gali būti taikomi išimami dantų protezai (plokštelės) arba dantų protezavimas ant implantų. Pastaroji pasirinkimo galimybė yra gerokai palankesnė: pacientai nejaučia diskomforto kalbėdami ar kramtydami maistą, o estetinis rezultatas taip pat yra kur kas geresnis. Žinoma, dantų protezavimas ant implantų yra brangesnis nei išimamų dantų plokštelių taikymas, tačiau nereikėtų pamiršti, kad išimami dantų protezai yra ganėtinai lengvai pažeidžiami, todėl vos po kelerių metų gali tekti užsisakyti naują dantų plokštelę. Su tokiais nepatogumais tikrai neteks susidurti, jei bus taikomas dantų protezavimas ant implantų – tokiu atveju pasiektais rezultatais bus galima džiaugtis net kelis dešimtmečius.

Dantų protezai su garantija Protezaimo-implantavimo klinikoje.

Pažeistų dantų atkūrimas

Jei danties šaknis yra sveika, tačiau įprastas plombavimas nebegali padėti atkurti pažeisto danties vainikėlio, tokiu atveju odontologai gali siūlyti dantų atkūrimą protezuojant. Dirbtiniai dantų vainikėliai yra gaminami laboratorijoje, todėl užtikrinamas maksimaliai geras rezultatas, ir tokie dantų protezai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Vainikėliai gali būti gaminami iš metalo keramikos ar iš cirkonio oksido keramikos – pastaroji galimybė kur kas rečiau sukelia alergiją, leidžia išvengti nemalonaus metalo skonio burnoje, ir t.t. Gali būti protezuojami ne vien tik krūminiai, bet taip pat ir priekiniai dantys – tam geriausia rinktis bemetalę keramiką, kuri yra pralaidi šviesai ir galinti užtikrinti geriausią estetinį rezultatą.

Dantų restauravimas laminatėmis

Jei tenka atkurti pažeistus priekinius dantis, gali būti siūloma rinktis estetinį plombavimą arba dantų atkūrimą laminatėmis. Nors abu pasirinkimai gali užtikrinti tikrai puikų estetinį rezultatą, tačiau dantų laminatės yra ilgaamžiškesnės, be to, bėgant metams jos nekeičia savo spalvos, todėl gražia šypsena galima džiaugtis kur kas ilgesnį laiką.

Odontologai visada gali patarti, kokie protezai tam tikroje situacijoje galėtų labiausiai pasiteisinti, taigi, pasikonsultuokite su specialistais, įvertinkite įvairias siūlomas galimybes, ir kartu tikrai galėsite priimti patį palankiausią sprendimą, kuris užtikrintų geriausią rezultatą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>