Festivalis vyko miške

To keisto festivalio metu, vykusio miškuose, išgirdome raginimą – sužinokite savo miško kainą. Kas gali skatinti daryti tokį dalyką, kai niekas šiais laikais neturi savo miškų, nebent ten plėtoja kokį verslą? Pasirodo, tai buvo viena iš festivalio meninių provokacijų, tuo pačiu ir skatinusių susimąstyti ekologinėmis temomis, įvertinti, koks brangus yra miškas, kaip gaila yra jį naikinti, skriausti ir kažkaip nepuoselėti jo. Anot organizatorių, miškų priežiūra yra visos visuomenės atsakomybė, o ne tik vieno urėdo ir kito pasamdyto prižiūrėtojo. Jeigu mes patys nebūsime sąmoningi ir negalvosime apie tai, kaip svarbų dalyką, tai niekas miškų neapsaugos nuo mūsų pačių, niekas nepadarys taip, kad miškas būtų gražus, svetingais ir mums visiems nepavojingas.

Viskas vyko gražioje vietoje

Festivalio renginysTokiame muzikos ir menų festivalyje buvau tikrai pirmą kartą. Todėl anksčiau nebuvau mačiusi, kaip jie išvis atrodo. Bet šiais metais visi labai džiaugėsi ir sakė, kad tikrai šaunu, jog čia atvykau, nes šiais metais kaip tik galima pamatyti ir padaryti daugiau nei visada. Jeigu paprastai festivalis vyksta miesto ribose, tai šiais metais – puikiame gamtos prieglobstyje, labai gražiame miške. Mums atvykus jau šiek tiek temo, todėl prietemoje apžiūrint miškus buvo dar įspūdingiau. Žmonės smagiai nusiteikę palapinių miestelyje statėsi savo laikinus būstus, kiti kažkur jau šmirinėjo aplink scenas, kur grojo tik didžėjai, o atlikėjų dar nebuvo. Garsiai dunksėjo muzika, kažkur labai skaniai kvepėjo blynais, rūkyta mėsa, skaniai liejosi alus.

Visą laiką lijo

Tačiau toks daug žadantis buvo tik pirmasis vakaras. Netrukus ištiko didžiausia festivalį galinti užklupti bėda – lietus. Jeigu per festivalį šviečia saulė, visi iki vieno lieka patenkinti. Ir tie, kurie prisigeria ir paskui nieko neprisimena, ir tie, kurie atvyko dėl muzikos, ir tie, kurie yra nuolatiniai nežinantys ko nori svečiai. Tačiau jeigu lyja – nerasi nieko, kas džiaugtųsi. Net ir tie, kurie sako, kad atvyko į miškus tik dėl muzikos, ir ta pačia muzika ne taip labai džiaugiasi, kai stovi purvyne iki kelių. Taigi, šiame miške lijo visą naktį ir kitą dieną.

Miško priežiūra

Buvo planas labai gražiai elgtis šioje teritorijoje, jos nenusiaubti, visgi draustinis. Taip pat po festivalio žmonės buvo raginami pasilikti ir sutvarkyti miško aplinką. Tačiau tokia miško priežiūra ir liko neišpildyta, nes per lietų visi labiau žiūrėjo savęs, o ne miško.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>