Gudrybės, kaip išsaugoti drabužius

Jeigu sugenda skalbimo mašina, imamės tuojau pat už galvos ir bijome – kas ir kaip dabar pasirūpins mūsų drabužiais? Tačiau iš tiesų skalbimo mašinų remontas gal kaip tik yra pražūtingas, o ne naudingas dalykas jūsų rūbams? Kodėl? Nes iš tikrųjų jie nelabai nori būti skalbiami, gręžiami, kaitinami, skalaujami… Taip jau yra, kad drabužiai skalbimo mašinose iš tiesų patiria nusidėvėjimą, tad kuo rečiau skalbsite, tuo ilgiau jums tarnaus drabužiai. O jeigu visgi skalbiate, visada pradėkite nuo lengvesnių skalbimo programų, o ne eikite prie pačių stipriausių.

Kuo rečiau skalbti ir lyginti

MašinosKodėl reikėtų kuo rečiau lyginti ir skalbti drabužius? Karštas vanduo, judesiai, rūbų tampymas… Tai dalykai, kurie priverčia rūbus atsisveikinti su bent kai kurių savo rūbų siūlelių tvirtumu. Kiekvienas rūbas skalbiama bent kažkiek nusidėvi, praranda savo tvirtumą, elastingumą, spalvą. Taigi, kuo rečiau skalbi, tuo ilgiau turi. Tas pats ir su lyginimu – nėra nė vieno rūbo, kuriam lyginimas būtų natūralus ir sveikas procesas. Juk, pagalvokite, jūs rūbus lygindami kepate ne lyg kokius vaflius, tokioje karštoje temperatūroje. Pervažiuojant su lygintuvu per seną veidą, gal irgi palyginsime raukšles, tik kaip tai kenks tai odai. Taip pat yra ir su rūbais. Na, jie nėra tokie jautrūs, bet visgi, lyginimas rūbams yra ne dovana, o prakeiksmas. Tačiau dažnai tai vienintelis būdas mums sutvarkyti rūbus taip, kad jie tiktų dėvėjimui.

Dėmes išvalyti atskirai

Taigi, svarbiausias dalykas, kurio jūs turėtumėte siekti, būtų kuo retesnis drabužių skalbimas ir valymas, lyginimas. Iš tiesų, kartais rūbus į skalbimo mašiną metame per dažnai, nors jie nebūna tolygiai nešvarūs. Vienas rūbas gal turi tik kelias dėmes. Kitas rūbas turi tik rankovę purviną. Žodžiu, kartais rūbai yra gana švarūs, dėvėti nedaug, tačiau kažkur susitepę. Iš tiesų, kai taip nutinka, reikėtų juos ne iškart kišti į skalbimo mašiną, o pasistengti rasti kokio gero skalbinių valiklio ir su juo tiesiog išimti dėmes. Tuomet nenukentės visas drabužis.

Šaldiklio stebuklas

Dar viena gudrybė, jeigu perėjote su marškinėliais per miestą karštą vasaros dieną ir rūbe atsirado prakaito nemalonus kvapas. Sulankstykite rūbą ir įdėkite į šaldiklį. Rūbui nekenks, o visos bakterijos, kurios dauginasi ir sukelia kvapą nemalonų, tuojau pat išmirs. Taip sutaupysite vandens, elektros, skalbimo miltelių, tausosite rūbą ir išnaikinsite nemalonųjį kvapą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>