Ką pasakyti vestuvių fotografui

PaslaugosPlanuojant vestuves, visuomet aptariamas ir vienas jų aspektas: vestuviu fotografavimas. Kai kurie šiais laikais fotografų nesamdo, tuokiasi asketiškai, nedaro šventės. Tačiau dauguma žmonių nori, kad ši svarbi jų šventė būtų įamžinta, ir vis tiek samdo fotografą. Įvairių paslaugų teikėjų platformose internete galima rasti ir vestuvių bei kitų švenčių fotografų paslaugas. Ten galima išsirinkti iš darbų galerijos, kas patinka, ir samdyti tuos fotografus, kurie patiks labiausiai, ir kurie bus įperkami. Radus sau patinkantį fotografą ar fotografę, reikia ir nepamiršti vieno svarbaus dalyko – viską aptarti su vestuvių fotografu. Kartais jaunieji padaro klaidą, nepakalba su fotografu, nes mano, kad jis ir taip viską supras (juk profesionalas), o paskui nusivylę rezultatu, dėl visko kaltina specialistą. Kad taip neatsitiktų, o vestuvės būtų įamžintos tinkamai, štai ką reikėtų aptarti su vestuvių fotografais.

Kiekvienas fotografas turi savo braižą – žinokite tai iš anksto

Kai renkatės vetuvių fotografą, atsižvelgiate ne tik į esamą biudžetą, bet ir į fotografo portfolio. Jei taip nedarote, tai darykite. Portfolio – tai pavyzdžiai, kurie jums patinka, ir kažko panašaus galite tikėtis savo vestuvėse. Gal ten atsisipindi išradingumas, gal kuriamas prabangos įspūdis, gal natūralumas, gal humoras ir pašėlę kadrai ir pan. Visais atvejais, jums reikėtų labai įsigilinti ir nuspręsti, koks iš tiesų turėtų būti tas vestuvių fotografas. Kai kalbėsite su juo, paminėkite patikusius kadrus iš jo aplanko, ir paminėkite nepatikusius. Taip fotografas supras, ko norite.

Pokalbio metu aptarkite:

  • Suteikite fotografui programą ir paminėkite svarbiausias vietas. Labai svarbu, kad jis žinotų, kada turi būti pasirengęs: kurią valandą einate su svita pasivaikščioti, kada pjaunate tortą, kada mėtymas žiedlapiais ir pan. Galite specialiai atspausdinti programą ir paminėti, kurie dalykai jums atrodo svarbiausi.
  • Aptarkite, ar norite jaunavedžių fotografijos, jei taip – kokios, kur, gal ir fotografas gali kažką pasiūlyti.
  • Pasiūlykite vieną erdvę bendroms fotografijoms – ten galės būti nufotografuoti visi giminės, draugai, kad visi gautų po savo bendrą fotografiją.
  • Nurodykite svarbiausius svečius, kuriuos reikia nufotografuoti. Taip užtikrinsite, kad visi svečiai tikrai turės savo nuotraukų.
  • Neleiskite kitiems svečiams vadovauti fotografui – tai būtų labai nemandagu, tad čia reikėtų pasikalbėti su savo mėgstančiais vadovauti svečiais.
  • Aptarkite, kokio pobūdžio nuotraukų norite labiausiai – grupinių, linksmų, surežisuotų, spontaniškų ir pan.
  • Aptarkite būsimų nuotraukų kiekį ir kantriai jų laukite, neprašinėkite, kad atsiųstų daugiau, nes tiek, kiek atsiuntė, tiek yra sėkmingų kadrų.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>