Kada su šuniuku važiuoti pas veterinarą?

Planuojantiems turėti naują augintinį, šuniuką, verta žinoti, kada ir kaip dažnai reikės važiuoti į veterinarijos klinika Kaune. Tų progų apsilankyti pas veterinarus daugiausiai bus pradžioje, o vėliau mažės.

Skiepai

VeterinarijaVos tik įsigijus naują šuniuką, reikia būti tikriems, kad buvę šeimininkai davė jam vaistų nuo kirmėlių. Tik gimęs mažylis jau turi būti šeriamas šiais vaistais, kadangi jie iškart ima saugoti imunitetą nuo žarnyno parazitų. Jeigu yra aišku, kad šuniukas tikrai neturi parazitų (nes buvo nukirminuotas), tada galima jį vežti pas veterinarą pirmiesiems skiepams. Jų šuniukui reikia sulaukus 8 savaičių. Paprastai leidžiami kompleksiniai skiepai: nuo pasiutligės ir nuo visų kitų ligų. Netrukus (po mėnesio ar po kelių savaičių) reikia važiuoti vėl ir leisti antrąjį skiepą. Tuomet, kai šuniukas jau būna gavęs šiuos abu, galima sakyti, kad jam ilgai nereikės į veterinarijos kliniką – to prireiks tik po metų, kada vėl bus skiepijamas. O gal prireiks ir dažniau? Priklausys nuo to, kaip eis šuniuko gyvenimas, ir kokia paskirtimi jis pirktas.

Negalavimai

Jeigu šuniukas pradės negaluoti, atsiras alerginės reakcijos, praris aštrų kaulą ar daiktą, rasis žarnyno infekcijos, kils kitų sunkumų – tuomet teks pas veterinarus skubėti kuo greičiau. Vien tik tiek skiepai šuniuko neišgelbėja, gali būti visko ir vėliau, todėl reikia reaguoti greitai ir vežti gydyti, jeigu tik jam kas nors nutinka.

Sterilizavimas

Dažniausiai kalytes visas sterilizuoja, nebent jos pirktos veisimui. Geriausia tą daryti dar iki pirmosios rujos, tačiau galima ir vėliau, jau po pirmos rujos. Tik per rują reikia labai saugoti, kad neprasidėtų poravimasis ir vėliau neatsirastų nepageidaujamų palikuonių. Šuniukai gali būti kastruojami. Šioms procedūroms reikia vykti į profesionalią kliniką, kurioje atliekamos operacijos.

Nagų karpymas

Nors tai skamba juokingai, tačiau kartais šuniukus verta nuvežti pas veterinarus tiesiog tam, kad būtų nukarpyti nagai. Kai kurie šunys nesileidžia, kad jie būtų karpomi. Šeimininkas netyčia įkerpa, šuniukas cypia, bėga kraujas, nuo tada procedūros bijo ir šuo, ir šeimininkas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>