Kai atlyginimas priklauso nuo tavęs paties…

Yra dviejų rūšių vertimų paslaugos. Vienas jas teikia vertimų biurai, kitos yra suteikiamos vadinamųjų laisvai samdomų darbuotojų. Būtent su pastaraisiais aš ir turiu daugiausiai reikalų. Taigi, laisvai samdomi darbuotojai pripažįsta, kad atlyginimas yra jų pačių rankose, nesvarbu, ar tai būtų vertimų paslaugos, ar programavimas, ar dizainas, ar tekstų rašymas…

Sunku atsikelti

VertimaiViena iš priežasčių, dėl kurios dirbti laisvai samdomais vertėjai mėgsta kai kurie žmonės, tai, kad nereikia keltis anksti ryte ir iškart eiti į biurą. Galima tiesiog atsikelti tada, kada nori. Tačiau čia taip pat tyko dar vienas paradoksas. Juk tarsi negalima pramiegoti pusę dienos. Nes tai, kad nereikia eiti į biurą, nereiškia, kad nereikia išvis keltis. Keltis reikia, nes turi eiti dirbti, kad ir namuose, o paskui jau veikti kažką kito, ką mėgsti veikti po darbo. Taigi, žmonės, kuriems vertimų paslaugos yra pragyvenimo šaltinis dirbant individualiai, kartais kaip ydą įvardina potraukį miegoti labai ilgai. Taip gaunasi, kad žadintuvą tenka vis atidėti ir galiausiai atsikelti tokiu metu, kai jau beveik reikia baigti darbą. Taigi, tiems, kas neprisiverčia patys atsikelti anksti, yra dar net sunkiau dirbti patiems.

Netempti darbų į naktį

Kitas dalykas – darbų planavimas. Kartais norisi pradėti nuo lengvesnės užduoties, nes to sunkiojo darbo daryti taip nesinori… Su vertimais irgi taip gali nutikti, kai norisi tą darbą pasilikti kone nakčiai. Taigi, surasite daug žmonių, kurie pasakys, kad ir čia reikia turėti valios. Sunkiausi darbai turi būti atliekami ne vakare, o ryte. Kuo labiau į naktį nutempsite didžiausius savo darbus, tuo sunkiau bus iš savęs išpešti kažką produktyvaus. Naktį esame pavargę, mums reikia daugiau poilsio, daugiau maisto, o darbo tikrai jau nereikia tada. Todėl dirbti vėlai vakare, tada atlikti savo vertimus tikrai nėra gera mintis.

Kai nekyla rankos

Dar viena problema, kurią įvardina laisvai dirbantys darbuotojai – dingstanti motyvacija. Ką daryti, jeigu kartais tiesiog nekyla rankos padaryti kažką, ką esate įsipareigoję? O to, kas paskatintų, taip sakant, duotų tą kirtį ar spyrį priekin, tarsi nėra. Esate pats savo šefas, todėl turite mokėti save motyvuoti. Motyvacija yra labai svarbi, kai norite gauti gerus rezultatus ir nudirbti darbus. Ypač, jeigu siekiate padaryti daugiau, negu jums lengvai išeina. Peržengti savo komforto zoną ir padaryti daugiau.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>