Kaip išsirinkti tinkamą šampūną savo augintiniui?

PetuxeSavo keturkojį augintinį rekomenduojama maudyti kas 4-5 savaites. Tai gali pasirodyti kaip gana ilgas laiko tarpas, kadangi mes, žmonės, esame įpratę tai daryti kasdien, tačiau dažnesnis šunų maudymas gali sukelti daugiau bėdų, nei atnešti naudos – gali būti pažeistas natūralus šuns odos balansas, kuris nebeaprūpintų jo reikiamais aliejais, ko pasekoje oda išsausėtų ir sutriktų šuns vidinis temperatūros reguliavimo mechanizmas. Kadangi šunų maudymas yra retas, tačiau svarbus dalykas, labai svarbu ir pasirinkti tinkamas priemones šiam darbui. Tikriausiai jau žinote, jog šampūnai šunims nėra tokie patys kaip šampūnai skirti žmonėms ir šunų su šampūnais skirtais žmonėms maudyti jokiais būdais negalima. Dėl šios priežasties skirkite pakankamai laiko išsirinkti tinkamiausią produktą savo keturkojui draugui.

Kadangi šunų šampūnų pasirinkimas yra labai gausus, eiliniam vartotojui gali būti sunku priimti sprendimą, kurį produktą pirkti savo augintiniui. Žinoma, niekada neprašausite įsigydami garsaus ir gero gamintojo šampūną, pvz. Petuxe ar Botaniqa. Šių gamintojų šampūnai yra kuriami nenaudojant medžiagų, kurios gali būti potencialiai pavojingos jūsų augintiniui. Kaip bebūtų, jei nuspręsite rinktis kito gamintojo šampūną ar tiesiog neturėsite galimybės įsigyti Petuxe ar Botaniqa prekinio ženklo produktų, būtinai atkreipkite dėmesį į jo sudėtį.

Šunims skirto šampūno sudėtyje jokiais būdais neturėtų būti parabeno. Nors šis konservantas yra plačiai naudojamas kuriant kosmetiką žmonėms, jis gali įtakoti vėžinius susirgimus. Be to, parabenas yra pasisavinamas per odą, todėl yra nepageidaujamas ingredientas jūsų šuns šampūno sudėtyje. Maža to, jog juo trinsite savo augintinį, tačiau tai darydami tam tikrą šio konservanto dozę gausite ir jūs pats.

Kitas konservantas, kurio tikrai reikėtų vengti renkantis šampūną savo keturkojui yra formaldehidas. Moksliniais tyrimais yra įrodyta, jog ši medžiaga sąlyčio su šuns oda metu gali sukelti įvairias nepageidaujamas reakcijas – deginimą, niežėjimą ar netgi bėrimą.

Be viso šito, taip pat reikėtų vengti bet kokių higienos priemonių, kurios įtakoja jūsų šuns kailio spalvą. Įvairūs šunims skirti šampūnai savo sudėtyje gali turėti įvairių medžiagų, kurios vienaip ar kitaip keičia šuns kailio spalvą (ją paryškina, pašviesina, patamsina ir pan.). Bėda tame, jog didžioji dauguma šių medžiagų yra pagamintos naftos produktų pagrindu, todėl taip pat turi neigiamą įtaką jūsų šuns odai.

Galiausiai, jei vis tiek nesate užtikrinti dėl savo pasirinkimo, visuomet galite pasikonsultuoti su veterinaru, kuris padės pasirinkti šampūną pagal jūsų šuns tipą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>