Kaip pačiam sutaisyti mašiną

Kartais mašiną įmanoma pataisyti savo rankomis. Ypač, jeigu yra tik sugedę kelios paprastos autodalys ir jas reikia pakeisti kitomis. Ką daryti, kad galėtumėte patys sutvarkyti mašiną?

Laikykitės saugumo

AutodidmenaPirmiausia jūs norėsite atidaryti kapotą ir pažiūrėti, kas po juo dedasi, jeigu kas nors neveikia. Tačiau prieš tai padarant, būkite tikri, kad laikotės visų saugumo reikalavimų. Ten rimti dalykėliai vyksta po kapotu, todėl reikėtų pasisaugoti. Būkite tikri, kad viskas ten yra atvėsę pakankamai, kad galėtumėte liesti. Jeigu iškart atidarysite dar ką tik važiavusios ir užkaitusios mašinos kapotą, susidursite su labai karštomis jos dalimis – nereikėtų beatodairiškai jas griebti ir laikyti, liesti delnais. Palaukite, kol atšals. Taip pat iš pradžių atidarykite kapotą užgesinę variklį, išjungė mašiną. Greičiausiai vien jį užgesinus matysis kažkokių simptomų – kokia nors nušokusi šlanga, iš kur dūmai rūksta, ar leidžia kas nors tepalus ir pan. Mašinoje jūs turėtumėte vežiotis pirštines ir geriau ten nuogų nagų nekišti – atlikti darbus su pirštinėmis.

Nenaudokite netinkamų įrankių

Gali būti, kad siekiant išsiaiškinti, ar kažkas kažkur nekliba, ar neužstrigę, norėsite pasinaudoti kokiu nors įrankiu. Tačiau juos reikia naudoti pagal paskirtį. Jeigu tai automatinę dėžę turinti mašina, apskritai kažką subraižę mašinos kompiuteryje galite jį sugadinti. Taip pat, jeigu darysite visiškai viską, kas jums patinka, kažką kalinėsite su plaktukais, sukinėsite atsitiktinius varžtukus – galbūt tik labiau sugadinsite automobilį, kažkokios autodalys dar labiau suges. Todėl venkite kažkokių veiksmų iš inercijos, nes tai gali baigtis blogai.

Ieškokite informacijos internete

Tais laikais, kai nebuvo interneto, žmonės patys negalėdavo nieko pasidaryti – reikėdavo meistro. O meistru galėjai tapti tik pasimokęs iš kito meistro, padirbęs praktikoje ir kt. Dabar labai daug patarimų apie mašinos diagnostiką ir jos bei autodalių taisymą yra internete. Pasinaudokite savo išmanumu ir ieškokite informacijos internete. Pirma ieškokite pagal mašinos simptomus – pavyzdžiui, jeigu girdite, kad kažkas barška gale, arba matote einančius dūmus, arba keistai veikia vairo traukė, sugedo konkrečios autodalys. Pagal simptomus galbūt rasite problemos apibūdinimą. Tuomet žiūrėkite nuotraukas, video, kur matysite, kaip atrodo pažeista dalis ir mašina, ir kaip turėtų būti. Skaitydami sužinosite, kaip reikėtų problemą išspręsti. Gal bus siūloma tiesiog pakeisti kažkurią autodalį. Tuomet jums beliks užsisakyti reikiamą detalę mašinai ir vėliau ją galėsite pakeisti pagal pateiktus video mokymus.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>