Kaip užsienyje apsaugos paslaugos kovoja su teroro grėsme

Šalyse, kuriose neseniai nuvilnijo teroro išpuolių bangos, apsaugos paslaugos dabar teikiamos visu intensyvumu. Tas pats daroma ir tose šalyse, kur teroro grėsmė tiesiog įvardijama kaip labai reali. Tai situacija, kuri verčia kiekvieną jaustis blogai, nes nemalonu žinoti, kad tavo mieste ar tavo šalyje gali būti padarytos tokios baisiosskerdynės. Taigi, šalies saugumas tuomet meta visas savo pajėgas į kritinius taškus ir siekia užtikrinti saugumą. Kokiomis priemonėmis tai daroma?

Stebėjimo kameros miestuose

Taip pat, kaip ir privačių teritorijų teikiamos apsaugos paslaugos, taip pat imamos saugoti kai kurios viešos erdvės. Gali atsirasti daugiau stebėjimo kamerų, kurios leistų fiksuoti situaciją matyti įtartinus dalykus dar iki įvykstant kokiai tragedijai. Labai daug tokių pajėgų metama į oro uostus, traukinių ir autobusų stotis, viešus susirinkimo taškus. Ten, kur susirenka daug turistų – ten taip pat vėliau sustiprinama apsauga.

Apsauginiai svarbiuose objektuose

Saugos kompanijaAtvykę kaip turistai į šalį, kurioje yra kokių nors išpuolių grėsmė, tikrai pastebėsite, kad aplink visą laiką patruliuoja labai daug policijos bei įvairių apsauginių. Gali būti suvienytos visos šalies pajėgos ir siekiama kuo labiau užkirsti kelią visiems galimiems neramumams. Tas pats gali nutikti ir tada, kai vyksta kokios nors svarbios politinės riaušės, sukilimai. Valstybė tuomet taip pat visada paleidžia savo saugumo kontrolę.

Komunikacija su rizikos grupėmis

Be tų viešai matomų priemonių, paprastai tiek valstybė, tiek specialūs saugumo padaliniai, itin sugriežtina komunikaciją su rizikos grupėmis. Mat labai daug dalykų iš tiesų ir priklauso nuo informacijos išgavimo bei jos įslaptinimo. Pavyzdžiui, Paryžiuje, kur yra labai daug ne baltosios rasės atstovų, vyksta nuolatiniai išpuoliai ir tai kyla, tai mažėja išpuolių grėsmės, specialūs saugumo būriai visuomet stengiasi išlaikyti ryšį su galimomis grupuotėmis, verbuoti ir pavergti tam tikrus narius, integruoti šnipus ir pan. Tai yra darbas, kuris būtinas ir kuris gali būti net efektyvesnis negu viešai patruliuojantys policininkai. Mat iš vidaus išgavus informaciją, galima sužinoti, kur iš tiesų planuojama kokia nors veikla, ir stengtis ją užkirsti, sužlugdyti nedorus sumanymus.

Visada pasirengusi budinti komanda

Taip pat visada yra pasiruošęs ekstremalių situacijų suvaldymo būrys, kuris visuomet laukia ir budi, kada reikės kažką įvykdyti. Patruliuoja tik dalis pareigūnų, kiti saugumo dalyviai laukia reikiamo momento, kada galėtų išeiti užtikrinti tvarką. Tad dalį saugumo priemonių žmonės mato, dalies ne.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>