Keliaujame į pirtį

Pirtis nuomaiDažnai šventėms, gimtadieniams ir vakarėliams pirties nuoma atrodo suprantamas dalykas. Juk taip smagu – visi susirinks į vieną vietą, atsigers gaivinančio gėrimo, išsimaudys pirtyje. Taip mąsto organizatoriai, kurie užsakinėja pirtį. O iš tiesų, ką mes žinome apie pirtį daugiau, ir kaip reikėtų pasiruošti ėjimui į pirtį?

Kam negalima į pirtį

Gerai pagalvojus, pirtis kartais vartojama ir kaip palyginimas, kai norime pabrėžti, jog kažkur tvyro nepakeliamas karštis. Tada mes sakome, kad „karšta kaip pirtyje“. Bet kaip taip yra? Ar tai, jog yra labai karšta, reiškia, kad mums ten labai nepatinka, mums sunku ten išbūti? Tuomet kodėl pirties nuoma atrodo toks patrauklus laisvalaikio praleidimo būdas ir kodėl mes taip norime eiti į pirtį ir ten maudytis, kaisti, tiesiog sėdėti didžiausiame karštyje? Ar tai sveika? Iš tiesų, medikai, šeimos gydytojai labai greitai atsakytų, kad kai kuriems žmonėms eiti į pirtį yra nepatariama, ir netgi griežtai draudžiama. Jeigu esate žmogus, kuris turi iššokusius kapiliarus, tuomet žinokite, kad ėjimas į pirtį tikrai jūsų odai nepadės. Greičiausiai išeisite raudoni ne taip kaip visi žmonės, o su dar labiau išryškėjusiomis kraujagyslėmis. Taip pat į pirtį negalima eiti visiems, kas turi širdies problemų. Nuo didelio karščio kyla spaudimas ir atrodo, kad galima ir numirti arba patirti infarktą. Žinoma, taip jau yra buvę ne kartą. Sergant astma, epilepsija ar kitomis ligomis, pagal jų indikacijas, reikia laikytis saugumo ir į pirtį neiti.

Pirties taisyklės

Tačiau negalvokite, kad jeigu jūs einate į pirtį, tai jums galima viskas. Į pirtį irgi reikia mokėti eiti. Pirmiausia žmonės, kurie ten eina, turi prieš tai būti išsimaudę, o išlindę iš jos ir vėl pirma nusipilti dušu, tik po to šokti į baseiną. Be to, pirtyje negalima vartoti alkoholio, kaip ir prieš einant į ją – nederėtų tiek prigerti, kad stipriai pasijaustų. Mat pirtis ir alkoholis gali sukelti gana prastą sveikatos reakciją. Pirtyje reikėtų kiekvienam žmogui sėdėti tiek, kiek jam norisi, o ne kentėti, kol visi kiti irgi dar ten yra. Jeigu prastai jaučiatės, išeikite iš pirties, juk visi esame skirtingi ir skirtingai toleruojame temperatūras.

Skirtingos pirčių rūšys

Jeigu papulsite į vandens pramogų ir pirčių kompleksą, pamatysite, kad pirčių yra skirtingų. Jos gali būti suomiškos, rusiškos, garinės, kedrinės, sausos, karštos ir žemesnės temperatūros.

1 comment on “Keliaujame į pirtį

  1. Labai smagu po plaukimo baidarėmis įlįsti į pirtį! Labai atgaivina, nes jeigu plauki vėsesnę dieną, tai grįžti visas sustiręs, o pirtyje sušyli ir vėl gerai jautiesi.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>