Kelių eismo taisyklės, velkant automobilį po avarijos

Nesvarbu, ar masinu supirkimas Jums bus reikalingas Vilniuje, ar Panevėžyje, ar kitur, po avarijos automobilio savo greičiausiai namo patys nesivešite. Štai kokių KET reikėtų laikytis tokiose situacijose.

Tinkamai laukite pagalbos

Vos tik atsitrenkus į stulpą, dar neskubėkite ieškoti, kur superku automobilius Panevezyje, ir kas galėtų parsitempti jūsų automobilinį bei jums dar šiek tiek sumokėti. Visuomet pirmiausia atlikite veiksmus, kurie reikalingi nutikus eismo įvykiui. Pirmiausia privaloma pildyti eismo įvykių deklaraciją. Jeigu susidaužė keli vairuotojai ir kelios transporto priemonės, žmonės nenukentėjo, o vairuotojai neturi vienas kitam priekaištų, tuomet policija nekviečiama. Kelių policija gali būti kviečiama tuomet, kai vairuotojai nesutaria, kaip įvyko įvykis. Tada policija skelbia ginčą.

Superkamos mašinosVisų pirma, vos patekus į eismo įvykį, svarbu yra įjungti avarinę signalizaciją ir 50 m atstumu (ne gyvenvietėje) arba 25 m atstumu (gyvenvietėje) pastatyti avarinio sustojimo ženklą. Taip pat apsivilkti šviečiančią liemenę. Jeigu nereikės kviesti policijos, tuomet kuo skubiau patraukite automobilį taip, kad jis netrukdytų transporto eismui, ir ten jau aiškinkitės. Jeigu buvo sužaloti žmonės, o vairuotojai turi vienas kitam pretenzijų, automobilių negalima patraukti, kol neatvyko policija.

Kaip gali būti velkamas automobilis

Taigi, po šių visų procedūrų, reikia spręsti, ką daryti su automobiliu. Geriausia išeitis, sudaužius seną, prastą, su besibaigiančia technikine mašiną – išsikviesti automobilių supirkėjus, kurie mašinas gali paimti tiesiog nuo kelio. Tačiau auto supirkėjai, norėdami pašalinti automobilį (arba patys jį paimti), turi laikytis kelių eismo taisyklių.

– Automobilį, kuris yra velkamas standžia arba lanksčia vilktimi (ne ant tralo) gali vairuot tik tas, kas turi teisę jį vairuoti. Jeigu yra sugedęs vairo mechanizmas, tuomet draudžiama vilkti tokį automobilį. Negalima vilkti lanksčia arba standžia vilktimi ir automobilio, kuriame nėra vairuotojo.

– Jeigu yra plikledis, arba jeigu sugedę pagrindiniai automobilio stabdžiai, tuomet galima vilkti standžia, bet ne lanksčia vilktimi jūsų seną automobilį. Nesunku suprasti kodėl, ir į kokį pavojų gali patekti automobilis, neveikiant stabdžiams ar esant plikledžiui, o šiam velkamam tik su virve.

– Jeigu automobilis velkamas ant vilkiko (užkėlus), tuomet negalima vilkti, kai jo masė sunkesnė už pusę vilkiko su priekaba masę.

– Automobilių supirkėjai gali vilkti tik vieną transporto priemonę vienu metu, jeigu tai iš tiesų vilkimas (standžia, lanksčia vilktimi arba dalį priemonės užkėlus ant priekabos).

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>