Klastingas virusas – klastingas vėžys

Turbūt visiems gerai žinomas pasakymas, kad vėžys žmonių nesirenka. Vezio tyrimai yra vienas geriausių būdų saugotis ir laiku nustatyti diagnozę. Paprastai vėžinių susirgimų kilmė nėra aiški. Dažnai daug ką lemia genetiniai dalykai, kartais didelį vaidmenį vaidina stresas, nesveikas gyvenimo būdas, bloga mityba, kenksmingos darbo sąlygos. Egzistuoja tik viena vėžio rūšis, turinti aiškią priežastį. Žmogaus papilomos virusas sukelia gimdos kaklelio vėžį. Šis virusas yra ganėtinai stipriai paplitęs ir dažniausiai yra perduodamas lytinių santykių metu. Virusas – yra ypač dažnas ir labai ilgai išgyvena žmogaus organizme, todėl net ir po ilgų monogaminių santykių, virusas gali būti aptinkamas žmogaus oranizme.

Šiek tiek apie ŽPV

Patarimai sergantiemsŽmogaus papilomos viruso tipų yra toli gražu ne vienas. Priešingai, šio klastingo viruso rūšių priskaičiuojama kiek daugiau nei 100, tačiau kelios iš jų yra glaudžiai susijusios su gimdos kaklelio vėžiniais susirgimais, kurie kankina daugelį moterų. Patalogijos diagnostikos laboratorijoje siūloma išsitirti ir laiku aptikti žmogaus papilomos virusą savo organizme. Plačiau pakalbėkime būtent apie gimdos kaklelio vėžį. Iš tiesų, ši vėžio rūšis yra viena klastingiausių, nes smogia patyliukais ir netikėtai. Daugelis moterų netgi visai nejaučia jokių požymių dėl atsiradusio gimdos kaklelio vėžio. Jo užuomazgos pradeda megztis gimdos kaklelyje – apatinėje gimdos dalyje, kur yra vadinamas gimdos kanalas. Kaip ir kiti vėžiniai susirgimai, šis formuojasi pakitus pakitus audinių ląstelėms, kada šios pasidaro nenormalios. Tokios ląstelės staiga pradeda nekontroliuojamai daugintis ir taip susiformuoja vadinamasis navikas. Jeigu navikas gerybinis – labai išsigąsti nereikėtų, kadangi šie į aplinkinius organus neišplinta. Tuo tarpu piktybiniai navikai pamažu plinta į tolimesnius audinius. Tiesa, reikia paminėti, kad pradžioje ląstelės pakinta, pasidaro nenormalios, tačiau jos dar nėbūna vėžinės. Turime paminėti vadinamą ikivėžinių gimdos kaklelio pažaidų atsiradimą. Jų naikinimo arba kitaip – kelio užkirtimas vėžiui, priklauso nuo daugybės aspektų. Visų pirma, labai svarbus pažaidos dydis ir ląstelėse įvykusių pokyčių tipas. Svarbus yra ir moters nusiteikimas bei noras ateityje turėti vaikų. Taip pat, svarbius rodiklius indikuoja moters amžius, moters bendra sveikatos būklė, moters ir gydytoj bendras sutarimas, kurį variantą rinktis geriau. Jeigu ikivėžinės ląstelės plinta toliau į kitus audinius bei organus, tai jau galima vadinti gimdos kaklelio vėžiu, kurį labai dažnai sukelia ne kas kitas, o žmogaus papilomos virusas.

Indikacijos ir apsauga

Kiek daugiau pakalbėkime apie ligos simptomus. Kaip minėta, daugelis moterų dažnai nejaučia visai jokių simptomų. Kita vertus, daugelis simptomų yra panašūs į kitus moteriai ciklo metu ar esant ciklo sutrikimams būdingus simptomus, todėl labai dažnai ji nekreipia dėmesio. Vis dėlto, jei pastebėjote tokius simptomus kaip kraujo dėmės bei lemgvas tepimas tarp mėnesinių arba joms jau pasibaigus, ilgesnės mėnesinės nei paprastai ir itin gausus kraujavimas, skausmas lytinio akto metu, gausios makšties išskyros, kraujavimas pasibaigus menopauzei – reikėtų sunerimti ir profilaktiškai apsilankyti pas savo ginekologą. Kuo anksčiau yra nustatoma ikivėžinių ląstelių būklė, tuo didesnė tikimybė greičiau užkirsti kelią prieš įsibėgėjant gimdos kaklelio vėžiui. Daugelis žmonių klausia, kokie yra gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksniai ir kaip nuo šios ligos apsisaugoti. Mūsų minėtas virusas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, todėl labai svarbu gyventi saugų lytinį gyvenimą. Kaip jau minėjom, medicina suteikia galimybę šio tipo vėžiui užkirsti kelią, todėl siūlo pasiskiepyti nuo žmogaus papilomos viruso. Įtakos ligai turi ir imūninės sistemos nepakankamumas, manoma, kad ir rasė, taip pat rūkymas, dažna pūslelinė, amžius, kontraceptikai.

Turime rūpintis savo ir davo artimųjų sveikata, todėl svarbu laiku stiprintis ir gilinti žinias apie tokius virusus kaip žmogaus papilomos virusas.

1 comment on “Klastingas virusas – klastingas vėžys

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>