Kokios žieminės padangos geriausios?

Turint automobilį reikia rūpintis tinkamomis padangomis. Ypatingai svarbios yra ziemines padangos, kurios užtikrina saugų važiavimą ir stabdymą nepalankiomis šaltojo sezono oro salygomis. Parduotuvėse galime rasti daugybę padangų, tačiau reikia išsirinkti tik vieną komplektą. Kas svarbu renkantis geras padangas žiemos sezonui?

Padangos automobiliamsNors pasirinkimas yra didelis, tačiau galime rasti tokias kategorijas, į kurias suskirstytos visos padangos tinkamos šaltojo sezono metu: universalios, dygliuotos, kietesnio ir minkštesnio mišinio. Sprendžiant, kokio mišinio geriausios, reikia žinoti jų skirtumus. Jei daugiausia važiuojama vidurio Europos keliais, tai vertėtų pirkti kietesnio mišinio padangas. Jos pritaikytos šaltoms oro temperatūroms ir gerai valomiems keliams. Važiuojant daugiausia Lietuvoje, reikėtų skirti pirmenybę minkšto mišinio padangoms. Jos tinkamas pasirinkimas, kai rytais yra plikledis. Dygliuotos padangos tinka tiems vairuotojams, kurie daugiausia važiuoja nevalytais keliais, kurie padengti ledu. Tiesa, važiuoti su dygliuotomis padangomis į daugelį kitų Europos šalių negalėsite. Taip pat reikia žinoti, kad jos yra daug triukšmingesnės, nei kitos padangos. Yra dar ir universalios padangos, kurios naudojamos tiek šiltuoju, tiek ir šaltuoju metų laiku. Iš tikrųjų, tai jei nedaug važiuojate žiemos metu, o ir tas važiavimas apsiriboja važiavimu valomomis miesto gatvėmis, tai šis pasirinkimas bus geras. Kitais atvejais vertėtų pagalvoti apie tikras žiemines padangas, kurios bus saugios.

Žiemines padangas galima pirkti paprastose parduotuvėse bei internetinėse. Kur pirkti geriausia? Tai priklauso nuo parduotuvės ir padangų kainos. Dažniausiai ziemines padangos, kurios parduodamos internetinėse parduotuvėse kainuoja pigiau, nei fizinėje parduotuvėje. Taip yra dėl daugelio priežasčių. Viena iš pagrindinių – pigus parduotuvės išlaikymas. Prekiaujant internetu nereikia išlaikyti parduotuvės patalpų, mokėti atlyginimus darbuotojams, kurie dirbs toje parduotuvėje ir t.t. Taip pat žemesnes kainos siūlomos ir dėl to, kad užsakomos padangos tiesiogiai iš tiekėjų. Žinoma, kad ne visuomet čia kaina bus mažesnė. Kartais fizinėje parduotuvėje galima rasti puikias kainas, nes tuo metu taikomos nuolaidos. Dėl šios priežasties ieškant geriausios kainos, reikia peržiūrėti skirtingų parduotuvių pasiūlymus. Tuomet galima išsirinkti tinkamiausią. Dažnai vairuotojai klausia, ar verta pirkti pigiausias padangas? Atsakymas priklauso nuo to, kiek tuo metu galite skirti pinigų padangoms ir, kiek daug bei, kokiais keliais važiuosite. Pagalvokite, kas jums svarbu? Visais atvejais svarbiausia turi būti saugumas. Verčiau skirti daugiau pinigų padangoms ir saugiai važiuoti žiemos keliais, kurie tikrai neretai būna prastai valomi.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>