Medienos paklausumas ir ypatumai

Nuo senų laikų populiari ir viena prabangiausių įvairių produktų, ypač tokių, kaip baldai, gamyboje naudojamų medžiagų yra mediena. Tai natūralus gamtos šaltinis, kurio ištekliai yra labai konktroliuojami.

Miško kainaMedienos kainos svyruoja priklausomai nuo daugumos aplinkybių, tačiau būna atvejų, jog medinių produktų gamybai gamintojai pasitelkia dar neapdorotą medieną, kuri dar auga miške. Tačiau viso miško kaina yra labai kintanti ir priklausanti nuo įvairių aplinkybių, ypač medžių augimo sąlygų, todėl kartais perkamas ne visas miškas, o augalų vienetai. Dar kitais atvejais, kartais perkama mediena su žemės sklypu, nes toje vietoje tikimasi sėkmingai auginti daugiau medžių.

Medienos paklausumas jaučiamas ne tik smulkių produktų gamyboje. Ji dideliais kiekiais superkama prieš šaltąjį metų sezoną ir naudojama kaip efektyvus šilumos skleidėjas. Taip pat, lakuota mediena dažnai klojamos įvairių patalpų grindys, šis reiškinys reikalauja nemažai medžių sąnaudų. Be to, medinės durys yra dar dažniau pasitaikantis atvejis. Nemažai medienos sunaudojama ir popieriaus gamybai.

Medienos kontrolė jaučiama pasitelkus įstatymus bei nurodymus, kurie neleidžia kirsti ar auginti medžių netinkamai, netinkamoje vietoje ar netinkamu laiku. Dėl tokio atsidavimo medienos priežiūrai ir konktrolei, šis produktas kainuoja labai įvairiai – kartais įvertinamas ir prižiūrėtojų bei puoselėtojų darbas.

Ar medis lengvai apdorojamas, priklauso ir nuo jo rūšies. Pavyzdžiui, spygliuočiai neturi tiek daug lankstumo, kiek kiti medžiai. O drėgna mediena linksma lengviau. Lapuočių mediena yra labai kieta, ypatingai klevo, ąžuolo, uosio, kriaušės. Šios savybės taip pat lemia medienos kainą.

Medienos perdirbimo pramonė yra ne tik sena veikla, bet ir sparčiai tobulėjantis procesas, sulaukiantis daug paklausos.

1 comment on “Medienos paklausumas ir ypatumai

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>