Pavasariniai aplinkos tvarkymo darbai

Aplinkos tvarkymasPavasaris – pats darbymetis, nes aplinkos tvarkymas tuom užsiimančioms įmonėms bei pavieniams asmenims tampa įtemptu metų laiku. Dauguma įprastų aplinkos tvarkymo darbų galime atlikti patys, tačiau dėl informacijos stokos ne visuomet yra žinoma, kokį mėnesį, kokius darbus derėtų atlikti. Pasak specialistų, priklausomai nuo orų, pats tinkamiausias laikas atlikti įvairius darbus yra gegužė. Taigi, kasmet atšilus, galite kreiptis į aplinkos tvarkymo paslaugomis užsiimančią įmonę „Dzūkijos tvenkiniai“, kurie aplinką sutvarkys šiais etapais:

  1. Vejos aeravimas. Namų sode ar kieme veją rekomenduojama aeruoti, tai reiškia, prisotinti įvairiomis naudingomis medžiagomis sustiprinant žolių šaknis, kad šios geriau augtų ir estetiškai atrodytų. Prieš atliekant aeravimą žolę rekomenduojama nupjauti. Šios procedūros metu sudžiūvusios žolės ir samanos yra tiesiog išpešamos iš vejos.
  2. Vejos tręšimas. Veja dažniausiai yra tręšiama ilgalaikio veikimo trąšomis. Veja naudingas medžiagas pasisavina tada, kai to labiausiai reikia. Tręšti galima rankiniu arba mechaniniu būdu, taip pat atsižvelgiant į mechaninio prietaiso galingumą. Priklausomai nuo to, kaip prižiūrėsite veją, taip ji ir atrodys, todėl nepamirškite pasirūpinti jos tręšimu.
  3. Krūmų ir medžių genėjimas. Jeigu norite tvarkingo vaizdo į savo namų ar sodo kiemą – nepamirškite bent kartą per metus nugenėti medžių. Šakas galite panaudoti kompostavimui arba namų kūrenimui, jeigu juose naudojate ne centrinį, o įprasto kūrenimo šildymą.
  4. Gyvatvorių apkirpimas. Pasirinkite jums patogiausias apkirpimo žirkles arba kreipkitės į specialistus, kurie tinkamai apgenės bei suteiks formą jūsų teritorijos gyvatvorėms.
  5. Suformuokite daržą bei gėlyną. Būtent gegužės mėnesį yra sėjama daugiausiai daržovių, todėl tinkamai tuo pasirūpinkite. Parinkite vietą gėlynams, paruoškite dirvožemio mišinius. Būtent šiuo laikotarpiu galite sodinti augalus, kurie yra jautrūs šalnoms.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>