Prieš suimdami įtariamuosius, pusę metų sekė ir stebėjo

Tai, kaip filmuose vaizduojami sekimai, detektyvai ir kriminalai, atliepia ir realybę. Štai sekimo kameros iš tiesų yra naudojamos, kai tiriamos bylos, ieškoma nusikaltėlių. Tačiau prieš juos suimant, dažniausiai nusikaltėliai arba įtariamieji dar yra kurį laiką sekami įvairiomis priemonėmis. Štai vieno konkretaus nusikaltimo atveju, nors įtariamieji buvo suimti rudenį, jų sekimas vyko jau nuo pavasario.

Klausytasi pokalbių

Įranga sekimuiŠi byla nebuvo labai garsi, tačiau buvo nukentėjusiųjų. Vėliau suimti įtariamieji sakė, kad visą vasarą vykusio sekimo jie nepastebėjo. Esą, galvojo, kad niekas nieko nežino, viskas atrodė tiesiog puiku. Tačiau iš tikrųjų vyko intensyvus sekimas. Kai atsirado įtarimai, prokurorai ir sekliai pirmiausiai klausėsi pokalbių. Ir tai nėra tik pasiklausymas pačių įtariamųjų, įtraukti būdavo ir įvairūs kontaktai. Taip pat klausymasis galėjo vykti ir telefonui esant visiškai išjungtam, naudojant jį tiesiog kaip nuotolinį aparatą, skleidžiantį tam tikras bangas. Šių pokalbių buvo klausomasi visą laiką, iki pat suėmimo. Tokiu būdu pasitvirtindavo tam tikros prielaidos, leidžiančios galop įtariamuosius ir suimti. Taigi, pokalbių pasiklausymas tapo įprasta ir gerai veikiančia priemone. Nereikėtų manyti, kad prie kolonėlių ar su ausinėmis sėdėjo šimtai žmonių ir visą parą kažko klausėsi. Didelį darbą šifruojant tokią medžiagą, atlieka dirbtinio intelekto programos.

Filmuota

Kita sekimo priemonė buvo filmavimas tuose taškuose, kur buvo numanoma, kad įtariamieji lankosi ir atlieka ten su nusikaltimais susijusias veiklas. Taigi, buvo ir filmuojama. Kai kurios kameros buvo pritvirtintos išorėje, kitos – specialiai netoli įtariamųjų sukurtose patraukliose vietose. Pavyzdžiui, atidarytoje maitinimo įstaigoje, kuri buvo atidaryti tik dėl to, kad nuspręsta, jog įtariamieji ten tikrai užsuks – pasitelkta keletas patiekalų, kuriuos labiausiai mėgsta šie žmonės.

GPS sekimo įranga

Žinoma, panaudota ir GPS sekimo įranga, siekiant maksimaliai išsiaiškinti, kur įtariamieji galėjo lankytis tam tikru metu. Tai tikrai padidino šansus viską išsiaiškinti ir leido lengviau surinkti reikiamus įrodymus. Pareigūnai neima sekti kiekvieno, sukėlusio įtarimų. Jie stengiasi rinkti daugiau medžiagos, ją lyginti. Tačiau vadovaujasi visgi ir iš dalies intuicija.

Aplinkoje atsirado „aktorių“

Galiausiai, jeigu to prireikia, yra pasitelkiami ir tikrieji šnipai – žmonės. Jie atsiranda kaip specialūs aktoriai, kurie įsimontuoja į įprastą žmonių gyvenimą taip, kad įtariamieji net nesupranta, jog vyksta kažkas ne taip. Šie infiltruoti žmonės taip pat padeda surinkti medžiagą ir naudoja profesionalią šnipų įrangą: garsui, vaizdui įrašyti, vietovei sekti.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>