Šiek tiek apie naudotus vilkikus

Specializuotos paskirties automobilių galima rasti ir užsisakyti internetu, pavyzdžiui, https://www.truckfind.lt. Ką reikėtų žinoti apie vilkikus? Klausiame eksperto.

Kam gali būti reikalingi naudoti vilkikai?

Paslaugos sunkvežimiamsSiekiant pervežti kokią nors produkciją. Jų kokybė tikrai nebus prastesnė negu naujų, kadangi vis tiek bus funkcija ta pati, o ir gamintojas, visa specifikacija. Taigi, vilkike naudotame, blogiausiu atveju, gali pasikeisti tepalus, filtrus, ir vilkikas – darbinis arkliukas – kaip naujas. Aišku, jeigu perkama ar nuomojamasi iš rimtos firmos, o ne pavienių pardavėjų iš laikraščių, tuomet nieko keisti nereikia, naudoti vilkikai bus kaip nauji.

Kokie būna skirtumai tarp vilkikų?

Vilkikai skiriasi tuo, kad vieni būna tolimųjų reisų, kiti skirti artimoms distancijoms. Ir nuo to priklauso sunkvežimio specifika. Pavyzdžiui, jeigu yra ilgiems atstumams skirtas vilkikas, tai jis bus lengvesnis. Tačiau, jeigu skirtas pervežti kažkokiam labai sunkiam daiktui, tuomet ir vilkikas bus su tam tikromis sunkesnėmis konstrukcijomis, kurios slėgtų prie žemės ir leistų pervežti sunkesnius krovinius. Nes lengvas vilkikas sunkaus krovinio neperveš taip paprastai. Būna vilkikai su švyturėliais, kiti be. Švyturėliai naudojami, kada vežamas koks stambiagabaritinis, pavojingas, nestandartinis dalykas, traktorius ar kitas didelis objektas. Tuomet turi būti vilkikas pažymėtas specifiniais ženklais ir dažniausiai su švyturėliais.

Kokiam laikui gali reikėti vilkikų?

Priklauso nuo poreikių. Jeigu kažkas perka tokį pirkinį, tai veikiausiai bent jau keliems metams jo reikės. O trumpalaikiams poreikiams, aišku, geriau ir išsinuomoti. Nuomotis gali prireikti, pavyzdžiui, jeigu jūsų vilkikas įvažiavo į griovį, kelyje sugedo. Tuomet nuomojiesi atsarginį vilkiką ir jį siunti perimti krovinio, kad būtų patiriami kuo mažesni nuostoliai. Jeigu yra kokia nors smulki ką tik susikūrusi įmonė, kuri dar negali įsigyti savo transportą pilnai, ir reikia nuvežti kokį nors didesnį krovinį, tuomet gali prireikti išsinuomoti. Aišku, kada įmonė pati yra logistinė, jai pamažu prireiks ir susipirkti vilkikus ir kitą logistikos techniką.

Kokių saugumo priemonių reikėtų laikytis, dirbant su vilkiku?

Vairuotojai turėtų žinoti, kokį svorį gabena keliuose. O įmonė, kuri administruoja tą vežimą, turėtų tinkamai paruošti dokumentus, kad būtų galima važiuoti tam tikrais keliais. Kadangi valstybinė kelių inspekcija gali net ir nubausti vilkikų vairuotojus, jeigu šie neišsipirko mokesčių už kelius. Na o dėl bendro saugumo taip pat galima sakyti, kad viskas priklauso nuo to, kokiais keliais važiuojama, pvz., siauresniu keliu su vilkiku važiuoti pavojingiau, plačiu keliu – saugiau.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>