Ar augintinio priežiūra reikalauja daug pastangų?

Norintys įsigyti augintinį neretai pasvarsto, ar tikrai galės jam skirti pakankamai laiko, ir ar jo išlaikymas nekainuos pernelyg brangiai. Be jokios abejonės, tokio sprendimo nereikėtų priimti skubotai – juk augintinis yra pilnateisis šeimos narys, kuriam, kaip ir vaikams yra reikalingi žaislai, dėmesys, rūpestis ir meilė.

žaislaiBene dažniausiai yra nusprendžiama įsigyti šunį – jis gali tapti ištikimu visos šeimos bičiuliu, kuris gali kartu vykti į sodybą ar prie ežero. Dauguma šunų savininkų teigia, kad būtent šuo ir buvo aktyvesnio gyvenimo būdo priežastimi – retas mūsų sugalvotų išeiti pasivaikščioti du ar tris kartus per dieną, jei neturėtų šuns. Žinoma, kartais tingisi eiti į lauką, ypatingai tuomet, jei lyja lietus ar spaudžia šaltukas, tačiau visada yra svarbu atsižvelgti į augintinio poreikius, ir užtikrinti, kad jis būtų išvedamas į lauką laiku. Augintiniams, kaip ir žmonėms, patinka laikytis režimo, nes tai gali užtikrinti saugumą. Kai šuo žino, kada jis gaus ėsti ar kada eis į lauką, jis jaučiasi kur kas saugesnis ir net laimingesnis. Taigi, būsimi šeimininkai turėtų pagalvoti apie tai, ar galės kasdien šunį vežioti tokiu pat metu. Klaidinga manyti, kad tuo atveju, jei gyvenate nuosavame name, pakaks išleisti šunį į kiemą, ir jis galės visą dieną lakstyti. Deja, jei šuniui stinga šeimininko dėmesio, jis gali pradėti užsiimti tokia veikla, kuri jam atrodys įdomiausia – kasti duobes, vaikyti paukščius, graužti tvorą, ir t.t. Tokių dalykų paprastai norima išvengti, tad verta skirti pakankamai laiko pasivaikščiojimams ir žaidimams su šunimi.

Dar vienas svarbus dalykas – tai tinkama šuns mityba. Namuose virtos košės tikrai nėra tinkamas maistas sunims, ir norint užtikrinti visavertę šuns mitybą, palankiausia rinktis specialų maistą, skirtą augintiniams. Parduotuvėse rasite iš tiesų nemažą šunims skirto maisto pasirinkimą, tačiau neskubėkite priimti tam tikrą sprendimą – visada yra svarbu skaityti, kokia yra maisto sudėtis. Šunys iš prigimties yra plėšrūnai, tad labai svarbu tai, kad didžiąją mitybos raciono dalį sudarytų mėsa. Skaitydami šunų maisto pakuotės etiketę įsitikinkite, kad maiste esančios mėsos kiekis yra pakankamas – paprastai toks maistas yra vadinamas super premium klasės. Toks maistas sunims yra parduodamas specializuotose parduotuvėse, kuriose yra siūlomos įvairios augintinių prekės, ir čia tikrai rasite pakankamai didelį ėdalo pasirinkimą. Jei kils tam tikrų klausimų, visada galėsite pasikonsultuoti su pardavėjais, kurie jums duos vertingų patarimų.

Taip pat įvertinkite ir tai, kad augintinio gydymo išlaidoms turėsite pakankamai pinigų – ne viską galime numatyti, ir pas veterinarą gali tekti apsilankyti ne vien tik kasmetiniams skiepams. Visada svarbu saugoti augintinį nuo sužalojimų, o šiltuoju metų laiku užtikrinti pakankamą apsaugą nuo erkių. Pastaruoju metu erkių sezonas tapo dar ilgesnis, tad priemonėmis gali tekti rūpintis ištisus metus.

Jei norite, kad jūsų šuo būtų tikrai paklusnus, ir tinkamai elgtųsi, reikės skirti pakankamai laiko ir jo dresūrai. Palankiausia pasirinkimo galimybe gali būti lankymasis dresūros mokykloje, kur šunų elgsenos specialistai galės atsakyti į įvairius jums kylančius klausimus, ir galės išmokyti, kaip dresuoti šunį. Tam reikės skirti šiek tiek laiko, tačiau įsitikinsite, kad tai daryti tikrai verta – juk visada yra norima, kad šuo taptų geriausiu draugu. Taigi, jei norite įsigyti tokį augintinį, įvertinkite, ar jam tikrai galėsite skirti pakankamai laiko ir dėmesio – juk kiekvienas šuo norėtų augti sveikas, laimingas, ir apgaubtas šeimininkų rūpesčiu.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>